Windows 8'den Linux'a geçilir mi?

GNU/Linux kullanmanın Windows'un versiyonuyla herhangi bir ilgisi yok. Bilgisayarınızın gerçek gücünü görmek istiyorsanız GNU/Linux kullanın.
GNU/Linux, Kali'den ibaret değil. Onu özellikle tercih etmenizi gerektirecek bir şey yoksa yaygın GNU/Linux dağıtımlarına yönelmenizi öneririm. Linux Mint ile başlayabilirsiniz mesela.
Birçok oyun platformu GNU/Linux üzerinde de çalışıyor. Hepsinin detayını bilmiyorum. Bu konuda oyunseverler daha çok yardımcı olur.

Eğer geçmek istiyorsanız yine de sisteminizi yazarsanız öneride bulunabiliriz.

Sistemim şöyle
ekrankartıislemci.JPG

Baya eski bir sistem ondan dolayı zaten pekde oyun oynayamıyorum sadece arada sırada girdiğim cs 1.6 ve GTA:SA var.

Şu an Linux'dan yazıyorum indirdim az önce, kullanımı Windows gibi değil ve kod dolu resmen işletim sistemi. Kullanılabilirlik de önemli
Hayırlı olsun.
Hangi dağıtım?
Güncel çoğu dağıtımı koda gerek duymadan kullanırsınız.
Ama kod, işleri hızlı yapmak için tercih edilir. Siz de hız severlerin anlatımlarını takip ediyorsunuz sanırım.

Hayırlı olsun.
Hangi dağıtım?
Güncel çoğu dağıtımı koda gerek duymadan kullanırsınız.
Ama kod, işleri hızlı yapmak için tercih edilir. Siz de hız severlerin anlatımlarını takip ediyorsunuz sanırım.

Linux Mint Cinnamon ama tasarımını beğendim. Dün GRUB hatası verdi ben de yeniden kurdum şu an sorunsuz çalışıyor.

Linux Mint Cinnamon ama tasarımını beğendim. Dün GRUB hatası verdi ben de yeniden kurdum şu an sorunsuz çalışıyor.

GNU/Linux açık kaynak olduğu için her hata vermesinde yeniden kurulum yapmanız gerekmez.
Basit bir araştırmayla her sorunun basit çözümleri vardır.
Örneğin Grub hata mı verdi, alttaki komutla Grubu güncellersiniz.
Kod:
sudo grub-install /dev/sda && sudo update-grub
Anlaşılacağı gibi şu komutla Grub sorunu çözülmesi varken boşuna yeniden kurulumla uğraşmayın.
Üstelik yeniden kurulum yerine sorunları çözmeye çalışırsanız hem bilginiz de artar.

GNU/Linux açık kaynak olduğu için her hata vermesinde yeniden kurulum yapmanız gerekmez.
Basit bir araştırmayla her sorunun basit çözümleri vardır.
Örneğin Grub hata mı verdi, alttaki komutla Grubu güncellersiniz.
Kod:
sudo grub-install /dev/sda && sudo update-grub
Anlaşılacağı gibi şu komutla Grub sorunu çözülmesi varken boşuna yeniden kurulumla uğraşmayın.
Üstelik yeniden kurulum yerine sorunları çözmeye çalışırsanız hem bilginiz de artar.

Peki bu kodların hepsini nasıl bulacağım daha acemiyim bilginiz var mı?

Ben Kali yada ParrotOS kur derim zor olsa da amacından vazgeçme.İstersen Dual Boot da yapabilirsin.Oyun konusuna gelirsek hayatta windows gibi performans alamazsın ama oynanmaz demek de yanlış olur.Artıları hususunda ciddi bir performans artışı yaşarsın,yeni deneyimler elde edersin asla pişman omazsın.Çetrefillidir bilakis değer.

Peki bu kodların hepsini nasıl bulacağım daha acemiyim bilginiz var mı?

Hepsini bulman gerekmiyor, sorun yaşadığın zaman sorununla ilgili araştırma yaptığında aynı sorunu paylaşan bir sürü paylaşım bulursun.
Ayrıca dağıtımların forumlarına da bakabilirsin, hepimiz böyle yaparız ve genelde yani yüzde 99.9 çözüm bulunur.

Geri
Yukarı