Windows 8'den Linux'a geçilir mi?

Adharkem+

Centipat
Yer
Earth-X
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, ben bir Windows 8 kullanıcısıyım ve de işletim sistemimden gayet memnunum ama bilgisayarıma sanal makine kuramadığımdan dolayı Kali Linux'a geçmek istiyorum. Eğer Kali Linux'a geçersem Google, Discord, OBS ve oyun oynayabilir miyim? Eğer Kali Linux'a geçersem ne tür eksileri ve artıları olur?

Hack işleriyle uğraşmayacaksanız Kali Linux gereksizdir. Başlangıç için çok karışık Kali daha önce Linux kullanmadıysanız bence önce Mint, Ubuntu benzeri basit işletim sistemleri kullanın. Penetrasyon testleri için çok iyi işletim sistemi. Linux işletim sistemleri genel olarak oyun oynamak için uygun değil.

Öncelikle merhabalar, ben bir Windows 8 kullanıcısıyım ve de işletim sistemimden gayet memnunum ama bilgisayarıma sanal makine kuramadığımdan dolayı Kali Linux'a geçmek istiyorum. Eğer Kali Linux'a geçersem Google, Discord, OBS ve oyun oynayabilir miyim? Eğer Kali Linux'a geçersem ne tür eksileri ve artıları olur?
Eğer geçmek istiyorsanız yine de sisteminizi yazarsanız öneride bulunabiliriz.

Kali veya herhangi başka bir Linux dağıtımı üzerinde oyun oyama harici bahsettiğiniz her şeyi sorunsuz yapabilirsiniz. Oyun oynama kısmında ise GNU/Linux destekli oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz. Desteklemeyen oyunları ise belirli yöntemlerle oynamaya çalışabilirsiniz ama kesin sonuç vermeyebilir.

Öte yandan Kali Linux bir pentesting dağıtımıdır ve eğer siber güvenlikle ilgilenmiyorsanız başka bir Linux dağıtımına bakın.

Arkadaşlar yazıda da belirttiğim gibi Kali Linux'u sanal makinedan açamadığım için direkt bilgisayarıma kuracağım ve hack işlemleri yapacağım. Genelde çok oyun oynayan birisi değilimdir.

Kali veya herhangi başka bir Linux dağıtımı üzerinde oyun oyama harici bahsettiğiniz her şeyi sorunsuz yapabilirsiniz. Oyun oynama kısmında ise GNU/Linux destekli oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz. Desteklemeyen oyunları ise belirli yöntemlerle oynamaya çalışabilirsiniz ama kesin sonuç vermeyebilir.

Öte yandan Kali Linux bir pentesting dağıtımıdır ve eğer siber güvenlikle ilgilenmiyorsanız başka bir Lİnux dağıtımına bakın.
Hocam ben mint öneririm bir de konuma bir şeyler yazdım bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı