Windows 8'e geri dönmek mantıklı mı?

Öncelikle hocam oyun performansı daha çok GPU ile ilgilidir. Ha tabii ki de RAM ve SSD yükseltmesi de bir miktar katkıda bulunur ama asıl yüklenici GPU. Windows 8.1'e dönme konusu gelirsek Windows 8.1'in desteği 2023'te kesilecek ve 8.1'de 7'deki gibi esu gibi yöntemler olmayacak. Güvenlik konusunda Kaspersky gibi bir av birkaç sene işinizi görür. Uygulama desteği konusunda uygulamalar yavaş yavaş 8.1'den desteklerini kesmeye başlayacaklar. Büyük ihtimalle bu süre birkaç sene sürer. Windows 7'nin desteği 2020'de kesildi ve artık bazı uygulamaları desteklemiyor. Seneye bu sayı bayağı bir artacak. Yanisi 8.1 işinizi ortalama 2.5-3 sene götürür. Ha bir de 8'e geçmeyin bence 8.1'e geçin. 8'in desteği 2016'da kesildi. Veya modlanmış Windows 10 kullanabilirsiniz.

Sadece birkaç oyun için değmez en güzeli Windows 10 da kalmak mantıklı ayrıca daha düşük sistemli oyunları Windows 10 da oynayabilirim diye düşünüyorum ben PES 2016'dan bahsettim, PES 2013 ve aşağısı için GPU da kasma olmaz diye düşünüyorum :) ben oyun meraklısı biri değilim sadece canım sıkıldı mı pes oynarım daha düşük sistemli oyunlar işimi görür.

PES 2013 eski oyun, Windows 8.1 ile daha uyumlu olduğundan dolayı sıkıntı yaşamıyor olabilirsiniz Windows 8.1 kullanırken. Yine de Windows 8.1'e geçmenizi önermem. İsterseniz Windows 10'un LTSB, LTSC sürümlerini deneyebilirsiniz.

Windows 10'un LTSC ve LTSB sürümleri ile ilgili bir indirme linki var mı?

Windows 10'un LTSC ve LTSB sürümleri ile ilgili bir indirme linki var mı?

Sanırım buradan indirebilirsiniz, daha önce hiç kullanmadığımdan bilmiyorum. Daha iyi performans için LTSC veya LTSB sürümleri öneriliyor. Bunun için yeni konu açarsanız daha iyi olabilir. Belki LTSC ve LTSB'in eski sürümleri daha iyi olabilir.

Geri
Yukarı