Windows 10'dan Windows 8.1'e geri dönüş yapmak mantıklı mı?

Gayet mantıklı bence. Windows 10 orijinal lisansım var ancak geçmiyorum çünkü 4 GB RAM ve HDD kullanıyorum. Bilgisayarımı 2015 yıllarında almıştım. O zamanlar Windows 10 kullanırken sorun yoktu çünkü ağır değildi. Şu an kullandığım da hem menülerde yavaş hem oyunlar da kasma var. Windows 8.1 Home Single Language geçtim ve sorunsuz kullanıyorum.

Çok sağ olun. Peki sizce W8.1 Home ile W8.1 Pro arasında performans farkı var mıdır?

Çok sağ olun. Peki sizce W8.1 Home ile W8.1 Pro arasında performans farkı var mıdır?

Pro sürümleri ekstra özellik barındırdığı için RAM kullanımı yüksek olur o yüzden pek stabil verim alamayabilirsiniz en hafif sürüm Home Single Language ben de boştayken 700 MB tüketiyor normal internette gezip oyun oynuyorum sorun yaşatmıyor eğer ki oyun oynamaktan çok Photoshop ya da iş için kullanıcaksanız Pro sürümde ki özellikler işinize yariyabilir onun dışın da günlük kullanım için Home en iyisidir.

Pro sürümleri ekstra özellik barındırdığı için RAM kullanımı yüksek olur o yüzden pek stabil verim alamayabilirsiniz en hafif sürüm Home Single Language ben de boştayken 700 MB tüketiyor normal internette gezip oyun oynuyorum sorun yaşatmıyor eğer ki oyun oynamaktan çok Photoshop ya da iş için kullanıcaksanız Pro sürümde ki özellikler işinize yariyabilir onun dışın da günlük kullanım için Home en iyisidir.
Çok teşekkür ederim.

Bende dün Windows 10 Pro 20H2'den döndüm. Windows 8.1 Single Language kurdum sistem kendine geldi resmen. SSD'de var sistem de ama Windows 10 çok çabuk ağırlaşıyor klasörler geç açılıyor. Windows 8.1'de bu sorunlar yok.

Son zamanlarda Windows 10'da çok fazla performans sorunları yaşıyordum. Geçişlerde, dosya açılmalarında bir yavaşlık hissiyatı alıyordum. HDD kullananlar ne demek istediğimi daha iyi anlarlar. Windows 8.1'e dönmeye karar verdim. Sizce Windows 8.1'e dönmek mantıklı mı? Ek olarak kurulum ISO dosyasını nereden bulabilirim?

HDD kullanıyorum fakat dediklerinin hiçbiri olmadı neyse farklı konu sisteminiz dosya açarken bile yavaşsa Windows vista bile öneririm Windows 8.1 diyosanız dönebilirsiniz 3 yıl sonra tekrar 10 geçersin.

Geri
Yukarı