Windows 8'e Uygun Ses Kartı Sürücüsü

• Konuyu başlatan SypeR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
Makaleler
44
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle Merhabalar,
Forumda yeni olduğum için konu doğru yerde mi bilmiyorum.
Şuan M2N-MX-SE anakartıma takılı olan Creative SB Live! SB0100. Donanım kimliği ise " pci ven_1102&dev_0002&subsys_80641102&rev_07 ". Bende ki kartın Windows 7 sürücüsü var fakat 8'ini yazmamışlar. (Aslında Creative bu karta en son XP SP2 sürücüsünü yazmış. Diğerleri gönüllü geliştiriciler tarafından.) Gene de çalışır diye daha sonradan elime Driver Pack Solution 13 geçti ve o hemen parçayı tanıdı ve sürücü için kurulum yapılsın mı diye sordu ve bende kur dedim. Fakat gene de başarılı olamadı. Ben birde Wireless kart kullanıyorum. Onunda 7'ye uyumlu driverı kurunca çalıştı ama bu ses kartı çalışmadı. Kx Driver denedim oda çalışmadı. Eğer isteyen olursa Driver Pack Solution'unun Driver'ını upload edebilirim. O sürücü 7'de çalışıyordu. Eğer birde olmazsa kendim nasıl ses kartı sürücüsü yazabilirim ? Bu konuda hiç bir makaleye rastlamadım internette.

Sürücüyü ancak donanımı yapan firma geliştirir. Zira ancak o firmada donanıma ait girdi çıktı portlarının bilgisi vardır. Öbür türlü ancak ve ancak Reverse Engineering yapılabilir.

Ses kartınızı sökün ve anakrt üstündeki ALC662 ses yongasını kullanın. Windows 8 sürücüsü var.

Özür dilerim söylemeyi unuttum. OB Kart'ın içinde jak kırıldı. Eğer çıkartma şansım olursa direk çıkaracağım ses kartını. 350W'lık PSU'ya yük oluyor...

//Edit: Peki Reverse Engineering ile nasıl yapabiliriz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapamazsınız. Bunu ancak Aselsan gibi kuruluşlar ya da Üniversiteler yapabiliyor ülkede. RE yapmaya harcayacağınız emek yerine yeni bir ses kartı almak daha ucuz. Ama tabii ki RE yapmayı öğrenmeniz çok daha iyi olurdu.

Kardeş açık denk gelemiyoruz. Peki başka bir çözüm yolunuz yok mu ? Tekrar 7'ye dönmek istemiyorum. Şimdi ona dönsem bi dünya güncelleme var. Zaten 40GB'lık partitiona kuruyorum. Bide üstüne Office 13 ağzına kadar doluyor disk. Reverse Engineering ile yapamazmıyız ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı