Windows 8GB RAM'in 7GB'ını kullanıyor

D4rkSp4rky

Hectopat
Bilgisayarda yaklaşık 2-3 gündür gördüğüm bir sorun var. RAM'lerim çok kullanılıyor, geçen gün 8 GB RAM'in 7GB'ını Windows'un yediğini gördüm. Sonra PC'de her gün ortalama kaç GB RAM kullanıldığını baktım, başlangıçta %45 civarlarında olan RAM kullanımı zaman geçtikçe %90'lara fırlıyor. Bir oyun açınca bazen kasıyor, restart atıp oyunu açınca düzeliyor. Bu aralar buna benzer bir sorunu bir arkadaşımın da yaşadığını gördüm fakat o fark etmemiş. 16 GB RAM'in 9GB'ı PC boştayken kullanılıyordu. Windows Update'e gelen güncellemelerden olabilir mi?

Dosya Ekleri

• ----11--1-1.PNG
    ----11--1-1.PNG
    25,8 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada 24 sekme Opera, Kaspersky, Discord, Steam ve Ubisoft Connect açık. 7 GB RAM kullanması normal. RAM kullanımına bu kadar önem veriyorsanız neden arkada Wallpaper Engine açık? Kaspersky RAM kullanımını azaltın.

Arkada 24 sekme Opera, Kaspersky, Discord, Steam ve Ubisoft Connect açık. 7 GB RAM kullanması normal. RAM kullanımına bu kadar önem veriyorsanız neden arkada Wallpaper Engine açık? Kaspersky RAM kullanımını azaltın.

PC'de 7GB RAM kullanimi olduğunda Kaspersky'i indirdim ve Wallpaper Engine PC'de bu sorun yokken de vardı. Diğer uygulamalarda bu sorun yokken çalışıyor durumdaydı. PC bu haldeyken %60 civarı çalışırken çalışmaya devam ettikçe %90'lara fırlamasını tabi sagliyacak birşey yapıyorlarsa onunla alakalı bir bilgim yok.

Geri
Yukarı