Windows 8'in Yanında Mac OS X Kurmak

m..-9

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarımda orjinal Windows 8 var şimdi disk yönetiminden bir alan ayırıp bu ayrılan alana Mac OS i kurarsam Windows 8 e bir şey olmaz değil mi? Bir de bilgisayarı başlatırken soracak mı Windows u mu açayım Mac i mi diye?

Teşekkür Ederim.

Kurabilirsin fakat
Kod:
boot0: GPT
boot0: test
boot0: GPT
boot0: error
hatası ile karşılaşırsınız... Normalde önce Macosx sonra win8 kurmanız daha mantıklı.. Ama diğer hatanında internette çözümü mevcut... EasyBCD kurun windows makinenize sorun sonrası orada ufak bir ayar ile ikisinide çalıştırabilirsiniz. Yakınınızda-çevrenizde ikinci bir makine bulunması problerinizi çözme açısından lazım olacaktır..

Yardımınız için teşekkür ederim.
Son bir soru daha. Windows 8 i c sürücüsü olarak ayarladım fakat Mac i ayarlarken sürücü seçme kısmı yok. Mod kısmında EFI seçili. Bu ayarlar yeterli midir?

HDD nizi bölüntülemeden Mac kuramazsınız.. Önce bölüntüleyin Fat32 olarak ayırın artık kaç gb yeriniz varsa en az 50-70gb ayırmanız tavsiye olunur... Bios ayarlarında sata ahci enable yapmanız gereken yer var ondan sonrası size kalmış... Bol bol kurulum videosu ve bios mod ayarları izleyin youtubede mevcut..

Şu an her şey hazır fakat bios da sata ahci diye bir ayar yok. Bugün laptopa Mac kurma videosunu izledim orada da yapmıyorlar öyle bir ayarı. Bir tek Virtualization Technology ayarını enable yaptım. Zaten o videoya göre başka da bir ayar yapamıyorum bios da.

Bilgisayarın özellkleri bu
CPU : Intel Core i7 3630QM 2.40 Ghz
RAM : 16 GB
ANAKART : Hewlett-Packard 181B(U3E1)
EKRAN KARTI : Intel HD Graphics 4000 - 2 GB Nvidia GeForce GT 630m

Senin Laptop'mu makinen...
Kod:
 boot: -v cpus=1 busratio=24
enter yaparsanız kuruluma geçebilir.. Sata ahciyi aşmış olursun..

Evet laptop.

EasyBCD programını ayarladıktan sonra yeniden başlatıp bios a girdim ayarladıktan sonra kaydedip çıktım fakat şu an açılmıyor laptop. Ekran aydınlanıyor ama yazılar gelmiyor bios a girme yazıları dahi gelmiyor bozum sanırım.

Olmayan işletim sistemini mi seçtin naaptın? EasyBCD ile ikinci işletimi kurduktan sonra ayarlama çekecektin... İnternette araştır bi çözümü vardır.. yada windows dvd si ile onarım yap düzelir...

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Recovery yaparak baştan kurdum. Gerçeğini alana kadar sanal makine ile devam edeceğim sanırım!..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı