Windows 95 Türkçe ISO var mı?

Yanlış hatırlamıyorsam, Android gibi Emulator ile kuruluyordu.

Kurdunuz mu? Resim atın.
Az sonra deniyorum hocam.

Bu linkten Releases · felixrieseberg/windows95 "setupx64.exe" indirip çalıştırın. Direkt çalışıyor. :)
Ekran görüntüsü 2023-01-12 183600.png

Sanal programların desteği yok.

Son düzenleme:
@Abdul0234 hocam ban yedi bunları atmamı istedi.
Bazı iso dosyaları sanal makine de açılmıyor. Birden fazla iso dosyasını deneyin.

Yok. İnternete bağlanmak için modem ayarlarını yapayım dedim. Uçtu. :)

Hocam bu gerçekten Windows 95 gibi davranıyor. Donanımları çalıştırmak imkansız, zira listede yoklar. :)

VirtualBox'un eski sürümünde anca Windows 98 ISO'sunu kurabildim. Fakat internet bağlı değil, nasıl ayarlayacağım? Sayfasını açıyorum ama beceremiyorum otomatik yapınca Wi-Fi'yi bulmuyor. Ayrıca Windows Update güncellemeleri yapmıyor. Sarı kablo (LAN 3) ile PC'ye internet geliyor. O zamanlar Windows'ta Türkçe dil olması da ilginç.

VirtualBox'un eski sürümünde anca Windows 98 ISO'sunu kurabildim. Fakat internet bağlı değil, nasıl ayarlayacağım? Sayfasını açıyorum ama beceremiyorum otomatik yapınca Wi-Fi'yi bulmuyor. Ayrıca Windows Update güncellemeleri yapmıyor. Sarı kablo (LAN 3) ile PC'ye internet geliyor. O zamanlar Windows'ta Türkçe dil olması da ilginç.
O zamanın donanımlarına sahip olmanız gerekir. Yani siz oradan ileri gidemezsiniz. Bence boşuna uğraşmayın. :)

Geri
Yukarı