Windows açıldığında i5 10300H laptopta %100'e yakın CPU kullanımı

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16+8 gb 2666mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 970 Pro 1 TG + Kingstone SATA M2 512GB
Ekran kartı
GTX 1660 Ti
İşlemci
i5 10300H
İyi Sosyaller, laptopumu her açtığımda masaüstü geldiği anda fan sesi sanki uçak kalkar gibi gelmeye başlıyor ve hiç durmuyor. Görev yöneticisinse sürekli NVIDIA container ve antimalware yazılımlarının bu yüksek CPU kullanımına neden olduğunu görüyorum. NVIDIA yazılımım son sürümde ve birkaç sürümdür bu sorun var artık iyice bunaldım. Her laptopu açışımda görev yönetisinden uygulama kapatmak zorunda kalıyorum, yardımcı olurwsanız sevinirim.

1682589140495.png

İyi sosyaller, laptopumu her açtığımda masaüstü geldiği anda fan sesi sanki uçak kalkar gibi gelmeye başlıyor ve hiç durmuyor. Görev yöneticisinse sürekli NVIDIA container ve antimalware yazılımlarının bu yüksek CPU kullanımına neden olduğunu görüyorum. NVIDIA yazılımım son sürümde ve birkaç sürümdür bu sorun var artık iyice bunaldım. Her laptopu açışımda görev yönetisinden uygulama kapatmak zorunda kalıyorum, yardımcı olurwsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1756465

Kanka laptop marka model yıl ne.

Eski sürümünü yükleyip güncellemeye kapatmayı deneyin 1-2 ay içerisinde tekrar güncelleme denersiniz.
Advanced Driver Search official NVIDIA drivers
Windows 10 seçtim ama Windows 11 ise düzeltirsiniz.
Eski sürümleri de ayni ya

Kanka laptop marka model yıl ne.
Msi gf65 thin 10SDR 3 senelik, bakimini yeni yaptim

İndirip çalıştırın. H'ye basarak Defender ve Security kısmını devre dışı bırakın.
Herhangi bir baska guvenlik uygulamasi kullanmıyorum sıkıntı cikmasin?

Geri
Yukarı