Windows açılınca otomatik olarak +18 siteler açılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben böyle başlangıçta bir şey açan yazılımlar olunca ilk şunu yapıyorum. Appdata>Roaming>Microsoft>Windows>Başlat Menüsü>Programlar>Başlangıç
Burada olan her şeyi silin. Düzelmesi lazım. 360 Total Security antivirüs indirip Tam Kontrol yapın. Hala devam ediyorsa mümkün ise format atın.

Maalesef öyle hocam. Arkadaşımın bilgisayarına zararlı bulaştığı için Kaspersky yüklemiştim, zararlı silindikten sonra işe yaramaz diye tekrar silmiş. Acayip.
:D
Zaten baştan 'işe yaramaz' deyip AV yüklemediği için bulaştırmış zararlıyı. Eğer fidye zararlısı bulaşsaydı aklı başına gelirdi. Dosyaları şifrelendikten sonra Kaspersky'i istediği sayıda yükleyip kaldırsa da bir işine yaramaz. :D
O yüzden tedbiri baştan alması gerekir ki sorun yaşamasın. :)

Aynen, gerçekten acayip bir nesil yetişiyor.
Teknolojiden anlıyormuş gibi yapıp aslında hiçbir şey anlamayan büyük bir kitle var. Yaşı da yok bunun. Şöyle bir bakıyorum 7'den 70'e her yaştan teknolojiden anlamayan kişiler var. Bununla beraber her yaşta teknolojiden anlayanlar da var.
Ama tek olumsuz nokta, ülkemizde teknolojiden anlamayanların anlayanlardan fazla olması. Teknolojiden anlamayanlar "bilmiyorum" diyebilmeli.
Bilmeyenler de öğrenmeli ki: Bilmemek değil öğrenmemek ayıp! :)

:D
Zaten baştan 'işe yaramaz' deyip AV yüklemediği için bulaştırmış zararlıyı. Eğer fidye zararlısı bulaşsaydı aklı başına gelirdi. Dosyaları şifrelendikten sonra Kaspersky'i istediği sayıda yükleyip kaldırsa da bir işine yaramaz. :D
O yüzden tedbiri baştan alması gerekir ki sorun yaşamasın. :)
Arkadaşıma zaten o gün sormuştum neden daha önceden bir tane AV yüklemedin diye. Bana verdiği efsane cevap: Zaten vardı ki, internette gördüm bu %100 koruma sağlıyormuş nasıl bulaştı ben de anlamamadım". Dediği AV ise Windows Defender.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı