Windows açılırken Gigabyte logosuna gelmiyor

Hocam bende merak edip baktım, BIOS Modu'nun karşısında "eski" yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Hocam 2010 ya da 2012 sonrasında eski BIOS'lar yerine daha yeni UEFI BIOS getirildi yani o şekilde kurarsanız Windows'u farklı özellikler getiriliyor eğer ki BIOS UEFI ise BIOS ekranında fare ile dolaşabiliyorsunuz falan ben sırf GPT için kurmuştum mesela pek kafaya takılcak bir şey değil sanırım performansı etkilemiyor ama çoğu özellikten mahrum kalıyorsunuz.

Hocam 2010 ya da 2012 sonrasında eski BIOS'lar yerine daha yeni UEFI BIOS getirildi yani o şekilde kurarsanız Windows'u farklı özellikler getiriliyor eğer ki BIOS UEFI ise BIOS ekranında fare ile dolaşabiliyorsunuz falan ben sırf GPT için kurmuştum mesela pek kafaya takılcak bir şey değil sanırım performansı etkilemiyor ama çoğu özellikten mahrum kalıyorsunuz.

Açılış süresini 4 5 saniye etkiliyor :(

Ama şu anda öyle yaptım UEFI olarak gözükmüyor.

Hocam o konuda pek bir fikrim yok ama isterseniz tekrar format atın yakın bir zamanda atmışsanız pek bir şey fark etmez zaten format esnasında Shift+F12 tuşlarına basın diskpart list select disk 0 clear gibi komutları uygulayın (sırasını ya da komutları karıştırmış olabilirim)
Bu sefer programla atmayın (pek Win 10 formatı atmadım o yüzden pek bilmiyorum Win 8.1-7 formatı falan attım o yüzden böyle yazıyorum)

Hocam o konuda pek bir fikrim yok ama isterseniz tekrar format atın yakın bir zamanda atmışsanız pek bir şey fark etmez zaten format esnasında Shift+F12 tuşlarına basın diskpart list select disk 0 clear gibi komutları uygulayın (sırasını ya da komutları karıştırmış olabilirim)
Bu sefer programla atmayın (pek Win 10 formatı atmadım o yüzden pek bilmiyorum Win 8.1-7 formatı falan attım o yüzden böyle yazıyorum)
Başka hangi programla yapabilirim? Hangi ISO dosyasıyla.

Başka hangi programla yapabilirim? Hangi ISO dosyasıyla.

Hocam pek Win 10 da format atmadım ama madem kimse yazmıyor sanırım aracı ile ISO dosyası oluşturulabiliyormuş önce onu oluşturun sonra Rufus programı ile flaşınıza yazdırın UEFİ/GPT şeklinde.

Dosya Ekleri

• 41414.PNG
    41414.PNG
    2,5 KB · Görüntüleme: 25
  • 3141.PNG
    3141.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 25
Otomatik yazıyordu USB'ye normalde fakat bu sefer sorun çıkardı anlamadım.
Rufus'la yazmayı deneyeceğim şimdi.
Rufus'la yazmak için ISO dosyası yeterli mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı