Çözüldü Windows açılırken hangi diskten açılacağını soruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bsypm

Decapat
IMG20230124222503.jpg

Merhaba resimde de gördüğünüz üzere her açılırken bu ekran karşıma çıkıyor. Şu an bende bir SSD bir de HDD var. Önceden Windows HDD'ye kuruluydu ve iki bölüme ayırmıştım. Şimdi Windows kurulu olan kısmı formatladım ve SSD'ye kurdum. Ama artik her açılırken bu ekran cikiyor ve HDD'yi birlestiremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1644043

Merhaba resimde de gördüğünüz üzere her açılırken bu ekran karşıma çıkıyor. Şu an bende bir SSD bir de HDD var. Önceden Windows HDD'ye kuruluydu ve iki bölüme ayırmıştım. Şimdi Windows kurulu olan kısmı formatladım ve SSD'ye kurdum. Ama artik her açılırken bu ekran cikiyor ve HDD'yi birlestiremiyorum.

Tam anlayamadım. 2 Windows'tan 1 tanesini silmek mi istiyorsunuz?

Eki Görüntüle 1644043

Windows + R çekip msconfig yazın. Dualboot sekmesini (resimdeki sekme) kapatma ayarını orada var diye hatırlıyorum.

Tam anlayamadım. 2 Windows'tan 1 tanesini silmek mi istiyorsunuz?

Zaten 1 Windows var şu an. Birini sıfırladım. Ama hala daha bu çıkıyor.

Windows + r çekip MSConfig yazın. Dualboot sekmesini (resimdeki sekme) kapatma ayarını orada var diye hatırlıyorum.

Hemen deneyeceğim teşekkürler.

Windows + r çekip MSConfig yazın. Dualboot sekmesini (resimdeki sekme) kapatma ayarını orada var diye hatırlıyorum.

Dediğiniz yer burası ise normal başlangıç ile denedim fakat her açılışta tekrardan soruyor ve bu yere girdiğimde yeniden seçmeli başlangıç seçili oluyor.
16745908208733124921077276426356.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı