Çözüm Windows açılırken "No Signal" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.Mert.

Kilopat
Daha fazla  
Dün bilgisayar donduğu ve hiçbir şey yapmadığı için kasadan kapatmıştım. Bugün açtığımda ise normal açılırken (Windows simgesi vs. görüldü) birden no signal hatası verdi. Monitörün kablolarıyla oynayıp tekrar açtığımda sorun çözme ekranı geldi. Windows yanlış yüklenmiş olabilir gibi şeyler yazıyordu. Ben de geri yükleme yapayım sorun hallolur diye düşündüm. O seçeneği seçtim. Sonrasında yüklenirken tekrar "no signal" hatasi verdi yani geri yükleme de yapamadım. Acaba sorun neyden kaynaklı olabilir? Aynı sorunu yaşayan, çözümü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
No signal hatasının işletim sistemi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Monitör ayarlarında veya bağlantılarda bir problem olmuş muhtemelen. Sizin söylediğiniz "Monitörün kablolarıyla oynayıp tekrar açtığımda sorun çözme ekranı geldi." sözünden yola çıkarak söylüyorum bunu.
Arkaplanda ekran kartı güncellemesi yapılmış da olabilir bu güncellemelerde bazen monitör uyumsuzluğu böyle şeylere sebep olabiliyor.

Güvenli mod ile bilgisayarınızı açıp bunları kontrol edin. Varsa yakınlarınızda monitörü bir dizüstü bilgisayara bağlayıp sağlamlığını ve kablolarınızı da test edin. Böylece sorunun nerde olduğunu öğrenmiş olursunuz.

Sorun çözme ekranı, bazen geliyor bazen gelmiyor. Geldiğinde windows yanlış / eksik yüklenmiş olabilir gibi şeyler söylüyor. Hiç ilk baştan görüntü gelmeme olmadı. Windows simgesine kadar gelip no signal diyor veya sorun çözme ekranı geliyor.

Güvenli mod ile bilgisayarınızı açıp bunları kontrol edin. Varsa yakınlarınızda monitörü bir dizüstü bilgisayara bağlayıp sağlamlığını ve kablolarınızı da test edin. Böylece sorunun nerde olduğunu öğrenmiş olursunuz.

Dediğim gibi siz önce sorunun nerde olduğunu bulmaya çalışın. Büyük ihtimalle monitör ve kablolarda sıkıntı yok. Sorun ekran kartı sürücülerinde. Yedeklerinizi alıp temiz bir kurulum yapmanızı öneririm.

Dediğim gibi siz önce sorunun nerde olduğunu bulmaya çalışın. Büyük ihtimalle monitör ve kablolarda sıkıntı yok. Sorun ekran kartı sürücülerinde. Yedeklerinizi alıp temiz bir kurulum yapmanızı öneririm.

Hocam yedeğimi nasıl alacağım bilgisayar açılmıyor. Dosyalarımı alsam ben de format atacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu durumda başka bir bilgisayara ihtiyacınız var öyleyse. Başka bir bilgisayardan bir Linux çalışan sürümünü cd veya usb'ye yazdırın.

Hiren's BootCD Fan & Discussion Platform öneririm. Youtube'da nasıl hazırlayacağınıza yönelik videolar bulabilirsiniz. Örnek bir video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İçerisinde bulunan mini windows xp veya mini linux kullanarak bilgisayarınızdaki disklere erişim sağlayabilir, yedeklerinizi alabilirsiniz.

Şu durumda başka bir bilgisayara ihtiyacınız var öyleyse. Başka bir bilgisayardan bir Linux çalışan sürümünü cd veya usb'ye yazdırın.

Hiren's BootCD Fan & Discussion Platform öneririm. Youtube'da nasıl hazırlayacağınıza yönelik videolar bulabilirsiniz. Örnek bir video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İçerisinde bulunan mini windows xp veya mini linux kullanarak bilgisayarınızdaki disklere erişim sağlayabilir, yedeklerinizi alabilirsiniz.
İçinde 100Gb kadar dosyam var usb ile nasıl yedekleyeceğim? Bilgisayar win8.1 win10 yüklerken D'yi silmeden yükleme şansım var mı acaba?

1. adım:
Hiren ile boot edip live xp veya linux çalıştırarak (her zaman linux tercih ederim ben) disklerini görebilirsin. içerisinde "program files", "windows" gibi klasörler bulunan disk C'dir. Bunu biliyoruz zaten. O diskin boyutuna bakarak kaç gb olduğunu bir kağıda not al. Aynı şekilde D'nin de toplan kaç gb olduğunu ne kadar boş olduğunu filan yaz bir kağıda.
2. adım:
C' olduğunu anladığın diske girip "C:\Users\Kullanıcı Adı\" klasörlerini takip et. Örneğin benim bilgisayarımda şöyle: "C:\Users\Yaren\"
Buraya geldikten sonra desktop(masaüstü), documents(belgelerim),pictures(resimlerim) vs. klasörlerindeki yedeklerini alıp öbür diske kopyala. 100 GB da olsa fazla uzun sürmez 2-3 saatte biter tahminen. Eğer alan yoksa ya harici bir yere (usb, harici disk, dvd) atacaksın ya da bazı şeyleri silmek zorunda kalacaksın.
3. adım:
Temiz bir kuruluma başla. Kurulum sırasında disklerin boyutuna ve elindeki kağıda bakıp hangi disk C ise oraya sıfırdan yükleme yap.

Tamam. Teşekkür ederim son çare olarak bunu denerim peki sorunun asıl kaynağını bilen var mı acaba? Başka ne yapılabilir?

Sorunun kaynağını buradan bilemez kimse. Ben olası yöntemleri söyledim. Ve deneyerek biraz uğraşarak kendiniz bulacaksınız. Örneğin bir ara "Bilgisayarın düğmesine basıyorum ama açılmıyor" gibi bi soru geldi bana. Aklıma gelebilecek herşeyi söyledim kontrol ettirdim, sonuç: adam fişi takmamış :LOL:
Cihaz sizin önünüzde. Olası problem çözümlerini yazdım. Siz öncelikle sorunun nerede olduğunu bulmaya çalışın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı