Windows Açılışta Machine Check Exception Mavi Ekran

catpat3434

Hectopat
Bir süredir mavi ekran hatası almaktayım ve bir türlü sorunun nedenini çözemedim.
Bilgisayar açılırken Windows amblemi gelmeden takılıp mavi ekrana düşüyor format dahi atılmıyor.

Anakart, PSU, degiştirdim RAM 2 adet olduğu için birini söküp diğeriyle denedim fakat yine olmadı.

Bilgisayar parçalarım;

- Evga GTX 1050Ti
- Asus Z170-K
- 2x 8 GB kingston 2133 MHz RAM
- 600W Coolmaster
- 1TB WD hard disk
- İntel i5 6400

Sorunun işlemciden olma ihtimalı var mı acaba ? Sürekli aynı yerde takılıyor onun dışında farklı yerde takılmıyor. İşlemcide sıkıntı olunca bilgisayarın hiç bir tepki vermediğini söylüyor çoğu kişi ama yine de yazıyım dedim. Sadece işlemci denemedim elimde olmadığı için. Minidump dosyalarını gönderemiyorum bilgisayar açılmadığı için.
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

@Recep Baltaş
@Mikail Fidan

Son düzenleyen: Moderatör:
@claus
Merhaba öncelikle cevabınız için teşekkürler.
Cezam olduğı için geç yazabildim kusura bakmayın, bahsettiğiniz testi yaptım ram da sorun çıkmadı.
Bios sürümüm güncel 3301 ez flash aracılığıyla kontrol ettim güncel olduğu belirlendi.
Bu test programına benzer bir program varmı acaba usb aracılığı ile yapılan işlemci için işlemcim de sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum yeni bir işlemci almadan önce şimdiden cevabınız için teşekkürler iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı