Çözüldü Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkezngn

Hectopat
Dün bilgisayarım oyun oynarken dondu ve ben de kasadan kapatmak zorunda kaldım. Ardından bilgisayarı açmaya çalıştığımda bir disk hatası verdi bir Windows logosu gelip açılmadı falan. Ben de format Flash'ı hazırlayıp başlangıç onarmayı denedim ilkte açıldı başlangıç onarmayı başlattım ama onaramadı ardından tekrar denemek için girdim ancak eklemiş olduğum görseldeki gibi kalıyor başlangıç onarma menüsüne ulaşamıyorum.

1931C5EE-2AE6-442C-AED8-4CFD164264B1.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum paylaştığım Video'daki uygulamaları yapıp bilgisayarını güvenli mod ile açmayı dene, açılmazsa bilgisayarına format atman gerekli. Açılırsa (ki sanmıyorum) bakarız duruma göre. Format çare olursa eğer önemli verilerin varsa maalesef HDD bilgisayardan çıkarıp başka bir bilgisayara takıp yedeklemen gerek. Eğer yedeklerin yoksa komple format atabilirsin.

Verilerim e: Diskinde sistem C: Diskine kurulu sadece C'ye format atarım eğer atmam gerekiyorsa.
Verilerim e: Diskinde sistem C: Diskine kurulu sadece C'ye format atarım eğer atmam gerekiyorsa.
Videoya bakıyorum şuan.

Windows 10 kullanıyorum. Artık format ekranına da erişimim yok. Format atma menüsüne erişmeye çalıştığımda eklediğim görseldeki hatayı veriyor.

Anladım. Bu görsel de anladığım kadarı ile sabit disk fiziksel zarar görmüş, büyük ihtimal disk'de bad sectörler oluşmuş :) Çünkü 1. satırda ki hata da şunu demek istemiş; "Windows yükleme diskini takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın"

Anladım. Bu görsel de anladığım kadarı ile sabit disk fiziksel zarar görmüş, büyük ihtimal Disk'de bad sectörler oluşmuş :) çünkü 1. satırda ki hata da şunu demek istemiş; "Windows yükleme diskini takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın"

Acaba format flash'ından mı bahsediyor yarın tekrar format Flash'ı hazırlayıp deneyeceğim.

Geri
Yukarı