Windows anahtarının orijinalliği nasıl tespit edilir?

mutlu pide

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer AN515-55 / RTX 3050 / 16 GB 2933 MHz RAM / i3 10300H
GitHub'dan Windows etkinleştirme scripti indirmiştim ama güvenilir miydi bilmiyorum. Ayrıca formattan sonra gitmedi ve Microsoft hesabımı girince ayarlarda "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi." yazdı.

Korsan mı nasıl öğrenirim?

Bunun için klavyenizden Windows+r tuşuna bastıktan sonra gelen komut istemcisi penceresine slmgr /xpr yazıp enter yaptığınızda makine kalıcı olarak etkinleştirildi uyarısı bulunuyorsa, işletim sisteminiz orijinal demektir.
Bildirim modu gibi bir şey yazarsa deneme sürümüdür.

Son düzenleme:
Bunun için klavyenizden Windows+r tuşuna bastıktan sonra gelen komut istemcisi penceresine slmgr /xpr yazıp enter yaptığınızda makine kalıcı olarak etkinleştirildi uyarısı bulunuyorsa, işletim sisteminiz orijinal demektir.
Bildirim modu gibi bir şey yazarsa deneme sürümüdür.
Kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyor. Ayrıca bu slmgr komutundan birkaç tane daha olması lazım onlarla da kontrol ediliyor mu?

Onu bilmiyorum. Benim de ihtiyacım olmuştu böyle bir şeye internet üzerinden bulmuştum. Orjinalmiş seninkide.
Anahtar VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T mış. Google'a yazınca da bir sürü site çıkıyor. Orijinalliğinden emin misin?

Microsoft'un kendi sayfasında var bu çözüm.
Ayrıca bazı keyler birden fazla sistemde etkinleştirilebilir. O yüzden internete yazdığında çıkar.
1 keyi 50 sistemde kullanabilirsin mesela. Böyle keylerde var.

Bu anahtar Windows 10 Pro sürümüne ait Generic yani ortak anahtardır.

30 gün deneme sürümü kullanılmasına izin verir.
slmgr /xpr'de kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyor ama. Nasıl deneme sürümü oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı