Windows arka planı otomatik siyah yapıyor

Ekran kartı olup olmadığını anlamanın çok kolay bir yolu var. O siyah gözüken kısım üstüne uygulama açınca google falan yine siyah gözüküyor mu o alan yoksa sadece arka plan mı ? Sadece arka plansa ekran kartı olamaz. Bu arada Kaspersky Antivirüs Ücretsiz indirip tam tarama yapar mısınız ?
Yok hocam dediğim gibi sadece arka plan, hemen indirip deniyorum.

İşletim sistemi SSD de, peki arkaplan fotoğrafı da Ssd de mi ?
Normal internetten masaüstüne kaydedip arkaplan yapmıştım, sonra görüntü ayarlarından yaptım. Şu an Windows'un kendi wallpaperlarından birini deniyorum sorun yok gibi gözüküyor, sanırım HDD sorunlu, az sonra duruma göre haber vereceğim.
İşletim sistemi SSD de, peki arkaplan fotoğrafı da Ssd de mi ?
Merhaba, wallpaperı web/wallpaper klasörüne atıp seçtim, şu an için sorun yaşamıyorum, cevaplarınız için teşekkür ederim, iyi geceler.

Son düzenleme:
Merhabalar, size karşılaştığım garip bir sorunu sormak istiyorum. Arka plan ekliyorum, bazen ekranda klasörün üstüne gelince ekteki fotoğrafta olduğu gibi arka plan siyahlaşıyor, yenileyince hepten siyahlaşıyor, belli bir süre sonra arka plan geri geliyor. Sorun ne olabilir anlayabilmiş değilim, Driver Booster vs. kullanmadım. Sadece AMD driverlar yükü, PC'yi sıfır kurduğum da 2 hafta falan oldu ki sıfırladığımdan beri bu sorun var. He unutmadan, Windows sürümümü Recep Baltaş'ın paylaştığı yama ile 1909 sürümüne güncelleştirdim.

Eki Görüntüle 458677
Merhaba aynı sorunla bugün karşılaştım. Bilgisayarımda bir SSD ve bir de HDD mevcut. Desktop wallpaper olarak ayarladığım fotoğraf HDD'de Windows ise SSD'de bulunuyordu ve bu sorunla karşılaşmadan önce fotoğrafı HDD üzerinde yer değiştirmiştim. Desktopta sağ tıklayıp kişiselleştir yaptığımda wallpaper ayarımın düz renk ve siyah olarak ayarlanmış olduğunu gördüm. Windows'un bize sunduğu default wallpaperlardan birini seçtim ve problem düzeldi muhtemelen HDD'de bir sıkıntı var ya da SSD ve HDD arasındaki hız farkından dolayı bu problem ortaya çıktı. Yaklaşık 4 saat önce böyle bir çözüm ürettim denemenizi tavsiye ederim umarım çözümü budur ve bir daha tekrarlanmaz.

Geri
Yukarı