Windows arka planı otomatik siyah yapıyor

KGKVBK

Hectopat
Merhabalar, size karşılaştığım garip bir sorunu sormak istiyorum. Arka plan ekliyorum, bazen ekranda klasörün üstüne gelince ekteki fotoğrafta olduğu gibi arka plan siyahlaşıyor, yenileyince hepten siyahlaşıyor, belli bir süre sonra arka plan geri geliyor. Sorun ne olabilir anlayabilmiş değilim, Driver Booster vs. kullanmadım. Sadece AMD driverlar yükü, PC'yi sıfır kurduğum da 2 hafta falan oldu ki sıfırladığımdan beri bu sorun var. He unutmadan, Windows sürümümü Recep Baltaş'ın paylaştığı yama ile 1909 sürümüne güncelleştirdim.

as.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece arka planda oluyorsa basit yazılımsal bir şeydir. Format atınca düzelir düzelmezse daha sonra yavaş yavaş büyüyecek bir donanım sorununun başlangıcıdır ama yeni kurduğunuza göre böyle bir şey olma ihtimali çok düşük. Stabilite problemi olup olmadığını anlamak için overclock varsa kaldırın. Bir de XMP yi kapatıp dener misiniz ? Eski bir parça var mı bilgisayarın içinde HDD falan ?

Sadece arka planda oluyorsa basit yazılımsal bir şeydir. Format atınca düzelir düzelmezse daha sonra yavaş yavaş büyüyecek bir donanım sorununun başlangıcıdır ama yeni kurduğunuza göre böyle bir şey olma ihtimali çok düşük. Stabilite problemi olup olmadığını anlamak için overclock varsa kaldırın. Bir de XMP yi kapatıp dener misiniz ? Eski bir parça var mı bilgisayarın içinde HDD falan ?
HDD biraz eski sayılabilir, WD 500GB aldım ama 2.eldi sanırım.

Ekran kartı olup olmadığını anlamanın çok kolay bir yolu var. O siyah gözüken kısım üstüne uygulama açınca google falan yine siyah gözüküyor mu o alan yoksa sadece arka plan mı ? Sadece arka plansa ekran kartı olamaz. Bu arada Kaspersky Antivirüs Ücretsiz indirip tam tarama yapar mısınız ?

Geri
Yukarı