Çözüldü Windows arka planı ve simgeler yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:GTX 1650
İşlemci:İ5 9400F
Bellek:16 GB
Anakart:Biostar - H310MHP
İşletim Sistemi: Windows 11
Sistem Türü:64 bit
Meslek
Öğrenci
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Biostar H310MHP
İşlemci
i5 9400F
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. PC'yi açtığım zaman arkaplanım gitmişti ve bazı uygulamaların simgesi silinmişti. Ayrıca programlar isimli klasörüm de gitmişti.
Kaspersky'den tarama başlattım ancak içim de pek rahat değil. Hani format at yazmayın, uğraşmak istemiyorum ancak son çare olur.

Çözüm
@Ahmet Kerem Yücel nasıl çözdüğünü belirtir misiniz? Yapılan işlemleri vb. belirtmeniz gerekmektedir.

Tabii ki programlar klasörü zaten oyunların içindeymil dışarı çıkarttım Wallpaper'ımı bulup tekrar arka plan yaptım simgeler içinse başlat'a performans yazıyoruz Windows'un görünümünü ve performansını ayarlaya tıklıyoruz en üstteki tiki aç kapa yapıyoruz ve düzeldi.
Masaüstüne sağ tık > görünüm > masaüstü öğelerini göster.

Hocam simgeler gitti derken anlatmak istediğim bu.

1646226635414.png

Ayrıca başlat'a bastığım zaman baz<en kapanıyor tekrar basmam gerekiyor.
Pardon görünmüyor zannettim.

Sizlik bir şey yok benim eksik bilgi vermemden kaynaklı ben özür dilerim.
Arkadaşlar programlar klasörüm oyunlar klasörüne girmiş yani gitmemiş.

Hocam simgeler gitti derken anlatmak istediğim bu.

Eki Görüntüle 1320563
Öncelikle o Facebook, YouTube ve Twitter simgeleri bana eski internet kafe zamanlarını hatırlattı :)

Konuya gelecek olursak sisteme virüs bulaşmasına sebep olacak bir davranış yapmadıysanız (korsan oyun indirmek, bilinmedik yerlerden dosya indirmek gibi şeyler) o zaman virüs olayını eleyebiliriz. Arada bu tarz şeyler olabiliyor. Ben ekran kartı sürücüsünü silersem, sistemi başka bir monitöre bağlarsam ve bu tarz davranışlar yaparsam bu olayın aynısı başıma gelebiliyordu. Simgesi giden kısayolların dosya konumuna gidip yeniden kısayollarını oluşturun, arkaplana da yeniden wallpaper koyun. Sadece klasörün gitmesi olayını anlayamadım. Onu uzun bir süre düşüneceğiz sanırım.

Öncelikle o Facebook, YouTube ve Twitter simgeleri bana eski internet kafe zamanlarını hatırlattı :)

Konuya gelecek olursak sisteme virüs bulaşmasına sebep olacak bir davranış yapmadıysanız (korsan oyun indirmek, bilinmedik yerlerden dosya indirmek gibi şeyler) o zaman virüs olayını eleyebiliriz. Arada bu tarz şeyler olabiliyor. Ben ekran kartı sürücüsünü silersem, sistemi başka bir monitöre bağlarsam ve bu tarz davranışlar yaparsam bu olayın aynısı başıma gelebiliyordu. Simgesi giden kısayolların dosya konumuna gidip yeniden kısayollarını oluşturun, arkaplana da yeniden wallpaper koyun. Sadece klasörün gitmesi olayını anlayamadım. Onu uzun bir süre düşüneceğiz sanırım.

Hocam kusura bakmayın geç cevap veriyorum sorunu çözdüm Discord'da işi bilen bir eleman vardı halletti. Edit geç cevap vermiyormuşum saati yanlış görmüşüm.
Ayrıca o Facebook YouTube ve Twitter simgelerini bir videodan görüp yaptım eski internet kafe zamanlarını hatırlamıyorum ama size nostalji yaşattıysam ne mutlu bana. :)

@Ahmet Kerem Yücel Nasıl çözdüğünü belirtir misiniz? Yapılan işlemleri vb. belirtmeniz gerekmektedir.

@Ahmet Kerem Yücel nasıl çözdüğünü belirtir misiniz? Yapılan işlemleri vb. belirtmeniz gerekmektedir.

Tabii ki programlar klasörü zaten oyunların içindeymil dışarı çıkarttım Wallpaper'ımı bulup tekrar arka plan yaptım simgeler içinse başlat'a performans yazıyoruz Windows'un görünümünü ve performansını ayarlaya tıklıyoruz en üstteki tiki aç kapa yapıyoruz ve düzeldi.

Çözüm
@Ahmet Kerem Yücel Çözümü açıkladığınız mesajı yandaki tik işaretine tıklayarak çözüm olarak işaretleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı