Windows aşırı geç yanıt veriyor

zkann

Centipat
Daha fazla  
Son günlerde Windows inanılmaz derecede geç yanıt veriyor. Yalnızca sağ tıklamada bunu yaşıyorum. Bilgisayarın açılması 15 saniye civarı yani fazlasıyla kısa. Uygulamaların, klasörlerin açılması da 1 saniye bile değildir (normal yani).

Windows 11'e geçmemi istediler, reddettim ve bu sonrasında yaşanmaya başladı. W11'e geçmem için bilerek yapılmış bir şey midir yoksa basit bir çözümü olan bir sorun mu?
Video aşağıda.

• Tepki Süremi Gösteren Video

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Bilgisayarım eski değil, 5-6 aylık. Windows da SSD'de kurulu. (SSD'de depolama sıkıntım yok, 256GB SSD'den yaklaşık 80GB,'ı boş.)

Depolama birimi SSD mi HDD mi?
Ram Miktarı İşlemci Modelini de yazabilir misin?

Depolama birimi SSD mi HDD mi?
RAM Miktarı İşlemci Modelini de yazabilir misin?

RAM: 16 GB
İşlemci: R5 5600H
SSD olduğunu da yazdım zaten ama tekrar belirteyim.

Hocam sistemle de alakalı olabilir mi? Bizim evdeki Windows 10 bilgisayarda böyle bir sorun yok. Zaten yapmazlar da.
Sanmam. Oldukça kaliteli bir sistem. Yani mükemmel değil ama windows kastıracak bilgisayarlara kıyasla inanılmaz seviyede tabii.

RTX3050 + r5 5600H + 16GB RAM (Laptop)

Son günlerde Windows inanılmaz derecede geç yanıt veriyor. Yalnızca sağ tıklamada bunu yaşıyorum. Bilgisayarın açılması 15 saniye civarı yani fazlasıyla kısa. Uygulamaların, klasörlerin açılması da 1 saniye bile değildir (normal yani).

Windows 11'e geçmemi istediler, reddettim ve bu sonrasında yaşanmaya başladı. W11'e geçmem için bilerek yapılmış bir şey midir yoksa basit bir çözümü olan bir sorun mu?
Video aşağıda.

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Bilgisayarım eski değil, 5-6 aylık. Windows da SSD'de kurulu. (SSD'de depolama sıkıntım yok, 256 GB SSD'den yaklaşık 80GB,'ı boş.)

CrystalDiskMark ve cristaldiskinfo ile test yapar mısınız?

RAM: 16 GB
İşlemci: R5 5600H

Sanmam. Oldukça kaliteli bir sistem. Yani mükemmel değil ama windows kastıracak bilgisayarlara kıyasla inanılmaz seviyede tabii.

RTX3050 + r5 5600H + 16GB RAM (Laptop)
Emin olmadan bir cevap vereceğim, ben en son yeni bilgisayar aldığımda Intel driverini kurmadan önce böyle sorun yaşıyordum. Kurunca düzelmişti. Belki ondan olabilir.

Video aşağıda.

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Bilgisayarım eski değil, 5-6 aylık. Windows da SSD'de kurulu. (SSD'de depolama sıkıntım yok, 256GB SSD'den yaklaşık 80GB,'ı boş.)
Bios süreniz 15 saniye mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı