Çözüldü Windows başlamıyor - Reboot and select proper boot device

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yalım Koray

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ssd aldım sıfırdan format atarak kurulum yaptım. İlk kurulum yapıldıgında bilgisayar açıldı sorunsun bir şekilde. Reset attığımda ise reboot and select proper boot device yazısı geldi. Boot edilecek harddiski ssd olarak ayarladım yine olmadı. Sadece ssd takılı ikende aynı hatayı verdi yani sistem ssd den boot yapamıyor bi türlü. Sadece ilk açılışta yapıyor daha sonra yükleyemiyor. Daha önce elimdeki windows sürümüyle yükleme yaptım tekrardan iso oluşturdum yani yazılımsal bi sorun da degil. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Restart attıgımda bios menüsüne gelemiyorum. Tekrardan çok hızlı geçiyor ve direk siyah ekran hatasını veriyor. Kablolardan da değil sorun cünkü ilk açtıgımda hata vermeden biostan ssdyi tanıyor. Ana kart msi gaming 7. Sadece ssd takılıyken de format attım aynı şekilde hata verdi.
Bios'u ssd için düzenlemeden kastınız boot seçeneğini ssd yapmaksa onuda denedim.

UEFI kurulumunu yaptım 3. harddisk vardı eski onu cıkardım sorun çözüldü ama neden böyle bişey yaptı anlayamadım. Neyse eskiyi kullanmıcaz artık ne yapalım. Teşşekkür ettim.

Sadece SSD takılı değilmiş o zaman. Tekrar sadece SSD takılıyken kurulum yapın. Daha sonra eski HDD'yi de başka slota takarak deneyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı