Windows biçimlendirmeyi bitiremedi hatası

Solomonn

Decapat
Yer
localhost:8080
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam diskimi bilgisayara takınca bu diski kullanmak için biçimlendirmeniz gerek diyor fakat biçimlendirince Windows bu biçimlendirmeyi bitiremedi diyor. Çözebilecek babayiğit var mı aranızda?

sana nasıl yapcağını öğreteyim adımları dikkatle yap yoksa bilgisayarını bozabilirsin

1.diski bilgisayara tak

2. cmd yi yönetici olarak çalıştır

3.cmd ye Disk part yaz (birleşik şekilde yaz yoksa olmaz)

4.list disk yaz

5.ordan diskini boyutuna göre bul sakın yanlış yapma yoksa c diskini yanlışlıkla formatlayım windowsu çökerte bilirsin

6. select disk disk numarası (not: disk numarası kısmını ben öyle yazdım sen oraya daha deminki numarayı girceksin
7. select partition 1 yaz

8.clean yaz (not:bu işlem sonrası diskin içindeki herşey silinecektir ama bu zaten işlemin ana kısmı olduğu için zorunludur)

9.create partition primary yaz

10.active yaz

11.format fs=fat32 quick (not:bu işlem biraz sürebilir işlem bitince geri yazma alanı gelecektir)

12. assing yaz

13. exit yaz

artık cmd yi kapatabilirsin diskin düzelecektir nolur ne olmaz ama bilgisayardan diski çıkarıp tak
bu yöntemi bende bozulan usb belleğime yaptım düzeldi bunu bu arada araştırırken çok yoruldum inşallah işine yaramıştır

Diskiniz daebe almış ise arızalanmış olabilir.
Ne Yapacağız
Sana nasıl yapcağını öğreteyim adımları dikkatle yap yoksa bilgisayarını bozabilirsin.

1.diski bilgisayara tak.

2. CMD'yi yönetici olarak çalıştır.

3.CMD'ye disk part yaz (birleşik şekilde yaz yoksa olmaz)

4.list disk yaz.

5.oradan diskini boyutuna göre bul sakın yanlış yapma yoksa C diskini yanlışlıkla formatlayım Windows'u çökertebilirsin.

6. select disk disk numarası (not: Disk numarası kısmını ben öyle yazdım sen oraya daha deminki numarayı girceksin.
7. select Partition 1 yaz.

8.clean yaz (not: Bu işlem sonrası diskin içindeki her şey silinecektir ama bu zaten işlemin ana kısmı olduğu için zorunludur)

9.create Partition primary yaz.

10.active yaz.

11.format fs = FAT32 quick (not: Bu işlem biraz sürebilir işlem bitince geri yazma alanı gelecektir)

12. assing yaz.

13. exit yaz.

Artık CMD'yi kapatabilirsin diskin düzelecektir ne olur ne olmaz ama bilgisayardan diski çıkarıp tak.
Bu yöntemi bende bozulan USB belleğime yaptım düzeldi bunu bu arada araştırırken çok yoruldum inşallah işine yaramıştır.

Select Partition seçeneğinde disk seçilmiyor.

Biraz geç cevap verdim işim vardıda video bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu arada eyer buda olmazsa bu son yöntem yoksa cmd ile tekrar yapmak gerekicek bu sefer cmd li halini videolu şekilde atıcam

Yeni konular

Geri
Yukarı