"Windows biçimlendirmeyi bitiremedi" hatası

trrkrylmz

Hectopat
32 GB'lık HP flash disk aldım. Dosya atmaya çalışırken 5 GB kopyalamayı geçtikten sonra "bu dosya hedef için çok büyük" hatası alıyorum. Biçimlendirmeyi denedim. Yine aynı. Dosya sistemi Fat32 olarak gözüküyor. NTFS yapıp biçimlendirmeyi denediğimde "Windows biçimlendirmeyi bitiremedi" hatası alıyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana nasıl yapacağını öğreteyim, adımları dikkatle yap yoksa bilgisayarını bozabilirsin.

1. Diski bilgisayara tak.

2. CMD'yi yönetici olarak çalıştır.

3. CMD'ye diskpart yaz (birleşik şekilde yaz yoksa olmaz)

4. List disk yaz.

5. Oradan diskini boyutuna göre bul, sakın yanlış yapma, yoksa C diskini yanlışlıkla formatlayıp Windows'u çökertebilirsin.

6. Select disk disk numarası (not: Disk numarası kısmını ben öyle yazdım, sen oraya daha deminki numarayı gireceksin.)
7. Select Partition 1 yaz.

8. Clean yaz (not: Bu işlem sonrası diskin içindeki her şey silinecektir ama bu zaten işlemin ana kısmı olduğu için zorunludur.)

9. Create Partition Primary yaz.

10. Active yaz.

11. Format fs = FAT32 quick (not: Bu işlem biraz sürebilir, işlem bitince geri yazma alanı gelecektir.)

12. Assing yaz.

13. Exit yaz.

Artık CMD'yi kapatabilirsin, diskin düzelecektir. Ne olur ne olmaz ama bilgisayardan diski çıkarıp tak.
Bu yöntemi ben de bozulan USB belleğime yaptım, düzeldi, bunu bu arada araştırırken çok yoruldum. İnşallah işine yaramıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı