Windows bilgisayarda Mac OS kullanmak ne kadar sağlıklı?

Enis ÖZEN

Hectopat
Daha fazla  
Windows PC'de Mac OS X kullanmak ne kadar sağlıklı olur? Bir Mac PC almayı düşünüyorum fakat yuksek fiyatları gözümü korkutuyor dogrusu. Ama Apple'a karşı büyük bir ilgi duymaya başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar sağlıklı olur ya da geleceği ne olur bilemeyiz ama uyumlu donanımlarla da verimli çalıştığını söyleyebilirim. PC'ye Mac OS kurmanın en önemli artısı geniş donanım desteği sunmasıdır. Bu yönüyle bile tercih edilebilir. Her ihtimale karşı Windows'ta bulundurulmalıdır, çift sistem olarak.

Bir Mac PC almak nasıl olur? Ama çok pahalı onlarda.

Şu an normal PC' de Mac OS X El Capitan kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer performans olarak soruyorsanız Windows ve Linux Distrolarını kullanan biri olarak uygun donanımlar sağlandığında Hackintosh olmasına rağmen diğer işletim sistemlerine göre çok daha iyi performans verdiğine şahit oldum.

Android Studio üzerinden örnek vermek gerekirse;
Windows üzerinde -> 29 Saniye
Linux Mint -> 18 Saniye
Linux Ubuntu -> 15 Saniye
OS X El Capitan -> 4 Saniye

değerlerinde Gradle & Build süresi alıyorum. Yalnız şarj ve cihazın sessizliği (Fan Sesi) olarak en iyi performansı da Windows veriyor (Kendi Bilgisayarımda / Monster ABRA A7 V5) :)

Hiçbir şey orijinal gibi olamaz ama, güzel ve yüksek uyumlu donanımlar ile daha yüksek bir performans alırsınız. Sadece ufak tefek donanım sorunları yaşarsınız o kadar. Ben Xcode kullanıyorum, bunun yanı sıra Logic Pro X , Final Cut Pro X , İMovie , GaregeBand , Adobe After Effects ve bir çok uygulama kullanıyorum ve performansları süper. Ayrıca burada sizin niçin kullanacağınız önemli, malum çoğu platform Windows için daha uyumlu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı