Windows bilgisayarlarda işlemci ayarı yapılır mı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM:4,00 GB
HDD:TOSHIBA MQ01ABF050
EKRAN KARTI:İntel HD Graphics 620 & Nvidia Geforce 920M Laptop
ANAKART:AsusTek COMPUTER INC. X541UJ
İŞLEMCİ:Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
TOSHIBA MQ01ABF050
Ekran kartı
Intel HD Graphics 620 & Nvidia Geforce
Anakart
AsusTek X541UJ
İşlemci
i5-7200U
Merhaba, aşırı kötü çöp bir laptop var bende. Ölmek üzere gene de birkaç oyun oynuyoruz, ona da şükür. Bilgisayarı aşırı derecede performansını yükseltecek (ısınma veya zarar vermesi hiç sıkıntı değil her şeyi yazabilirsiniz) bir ayar istiyorum. Hani mesela Android Root'lu cihazlarda uygulamalar aracılığıyla işlemci çekirdeklerini ve hızını ayarlayabiliyorsunuz ya ya da RAM'i multitaskin ayarını alıp governoru performance çekiyoruz ya onun gibi bir ayarı aynı şekilde bilgisayarda yapmak istiyorum. Acaba bildiğiniz bir şey var mı?

Ek olarak işlemcinin kendini daha az kısıtlaması için fan ve toz bakımı yapıp termal macun değişimi yapabilirsiniz. O kadar çok fark ediyor ki anlatamam.

Merhaba, aşırı kötü çöp bir laptop var bende. Ölmek üzere gene de birkaç oyun oynuyoruz, ona da şükür. Bilgisayarı aşırı derecede performansını yükseltecek (ısınma veya zarar vermesi hiç sıkıntı değil her şeyi yazabilirsiniz) bir ayar istiyorum. Hani mesela Android Root'lu cihazlarda uygulamalar aracılığıyla işlemci çekirdeklerini ve hızını ayarlayabiliyorsunuz ya ya da RAM'i multitaskin ayarını alıp governoru performance çekiyoruz ya onun gibi bir ayarı aynı şekilde bilgisayarda yapmak istiyorum. Acaba bildiğiniz bir şey var mı?
Hocam modlu Windows yada Windows 10 LTSC kurup yapın,istersenizde fan ve termal macun değişimi yapın,size kalmış birşey.

Hocam 8 GB Ram takın,sonra içine en az 240 GB bir kaliteli SSD alıp takın,sonra termal macun ve fan temizliği yapın,sonra işletim sistemi olarak Windows 10 Single Language kurun,eğer yapılabiliyorsa Overclock yapın,yapabileceğiniz tek şey bu.

Hocam 8 GB Ram takın,sonra içine en az 240 GB bir kaliteli SSD alıp takın,sonra termal macun ve fan temizliği yapın,sonra işletim sistemi olarak Windows 10 Single Language kurun,eğer yapılabiliyorsa Overclock yapın,yapabileceğiniz tek şey bu.
Hocam ssd felan yada ram takamam bilgisayarı bu haliyle nasıl performansını artırabileceğimi sormuştum

+4GB RAM ve SSD takarak performansı artırabilirsin. Onun dışında yapabileceğin bir şey yok.
Hocam ssd felan yada ram takamam bilgisayarı bu haliyle nasıl performansını artırabileceğimi sormuştum

Hocam termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapabilirsiniz o zaman sadece.

Hocam termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapabilirsiniz o zaman sadece.
Hocam hiç bir fiziksel şey yapmadan sadece bilgisayarda yapmak için sormuştum uygulama vs.

Geri
Yukarı