Çözüldü Windows Boot Manager yok oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bir2bir3bir4

Hectopat
Windows 10 kullanıyordum UEFI şeklinde fakat Windows 7 ile dualboot yapacaktım malum GPT desteği yok. İkinci HDD kuracaktım bir hata verdi dedim. Döneyim Windows 10'a fakat Boot menüsünde Windows Boot Manager yok. Şu an Windows 7 kurulumu açık ikisinden birini düzeltirsem yeter bana.
Windows 7 hatası:
16008052584355101936736930019399.jpg

İki farklı depolama cihazına Boot edilebilir imaj yazdırdığınızda var olan Boot edilebilir imajınızın Boot kısmı silinebiliyor. Bunun olmaması için önce hazırda işletim sistemi kurulu olan depolama cihazınızı çıkartmanız sonra diğer cihaza yükleme yapmanız gerekmekte. Düzeltilemez diye biliyorum. Elinizde Windows 7 kurulumu için gerekli şeyler varsa boş cihaza Windows 7 kurup diğer cihazdan dosyalarınızı alın.

İki farklı depolama cihazına Boot edilebilir imaj yazdırdığınızda. Var olan Boot edilebilir imajınızın Boot kısmı silinebiliyor. Bunun olmaması için önce hazırda işletim sistemi kurulu olan depolama cihazınızı çıkartmanız sonra diğer cihaza yükleme yapmanız gerekmekte. Düzeltilemez diye biliyorum. Elinizde Windows 7 kurulumu için gerekli şeyler varsa boş cihaza Windows 7 kurup diğer cihazdan dosyalarınızı alın.

Windows 7 kuramıyorum işte. Ben buradan Rufus açabildim ben bir şekilde boş HDD'ye Windows 10 yazdırıp öyle Boot edebilir miyim?

Yok bilerek Windows 10 olan diski çıkardım karışıklık olmasın diye taktım şimdi. Setupdan bu PC'yi onar dedim şimdi tüm verilere erişebiliyorum buradan EFI'yle alakalı bir şey yapamaz mıyız?
Yapabilirsiniz de Windows 7 ile Windows 10 EFI'sini düzeltmek sağlıklı olmaz. UEFI/BIOS ayarlarınızı kontrol edin. UEFI önyüklemeyi kapatmış olabilirsiniz. Onun dışında "Windows Boot Manager" EFI bölümünü silmediğiniz sürece kolay kolay yok olmaz.

Yapabilirsiniz de Windows 7 ile Windows 10 EFI'sini düzeltmek sağlıklı olmaz. UEFI/BIOS ayarlarınızı kontrol edin. UEFI önyüklemeyi kapatmış olabilirsiniz. Onun dışında "Windows Boot Manager" EFI bölümünü silmediğiniz sürece kolay kolay yok olmaz.

Ya masaüstüne erişeyimde ben gerisini hallederim. EFI bölümünüde Windows 7'i düzeltmeye çalışırken sildim sanırım. UEFI BIOS seçme yok bende masaüstü.

Geri
Yukarı