Çözüldü "Windows bu diske yüklenemez" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar USB ile format atarken kurulum aşamasında karşılaştığım sorun fotoğraftadır. Sıkıntılı olan yanı şu ben Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirdim şu an bilgisayarım da herhangi bir işletim sistemi bulunmamakta.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yükleme esnasında shift+F10, diskpart, list disk, selecet disk (paranteze hangi diski silmek istiyorsan onu yaz) ondan sonra convert mbr yaz ve exit yaz çık. Bu dediklerimi sırayla yazacaksınız. Dediğim her şeyi yazdıktan sonra enter basmayı unutmayın.
Hocam tam olarak hangi diski seçtiğinizi paylaşır mısınız?

Seçtiğim disk 500GB SSD sistemde toplamda 2 SSD 1 HDD bulunmakta 1 SSD ve HDD önemli değil fakat SSD'lerin birinde önemli uygulama ve bilgiler mevcut bir çözüm yolu buldum bütün diskleri silip tekrar ayırdığın zaman sanırım sorun düzeliyor fakat dediğim gibi içerisinde önemli bilgiler bulunan SSD'yi silmeden başka yolunu arıyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    86,3 KB · Görüntüleme: 24
Seçtiğim disk 500GB SSD sistemde toplamda 2 SSD 1 HDD bulunmakta 1 SSD ve HDD önemli değil fakat SSD'lerin birinde önemli uygulama ve bilgiler mevcut bir çözüm yolu buldum bütün diskleri silip tekrar ayırdığın zaman sanırım sorun düzeliyor fakat dediğim gibi içerisinde önemli bilgiler bulunan SSD'yi silmeden başka yolunu arıyorum.
Windows'u illa o önemli diske yüklemeniz mi lazım? Eğer değilse başka diske kurun, oradan bilgileri alıp sonra formatını değiştirin.

Artı -1 Eksi
Acaba sistem çalışır durumdayken önemli bilgilerin bulunduğu SSD'yi anakart üzerinden kablosunu çıkarsam ve bütün diskleri silip tekrar oluşturma çözümünü uygulasam sorun olur mu?
Windows'u illa o önemli diske yüklemeniz mi lazım? Eğer değilse başka diske kurun, oradan bilgileri alıp sonra formatını değiştirin.

Hayır hiçbir diske kuramıyorum.
Kurulumu MBR mi yaptınız?

O ne oluyor bilgim yok.

Acaba sistem çalışır durumdayken önemli bilgilerin bulunduğu SSD'yi anakart üzerinden kablosunu çıkarsam ve bütün diskleri silip tekrar oluşturma çözümünü uygulasam sorun olur mu?

Önemsiz bir diskin var mı? Var ise o diski kurulum ekranında sil sonra biçimlendir. O zaman kurman gerekir.

Artı -1 Eksi

O ne oluyor bilgim yok.

Rufus ile USB hazırlarekn MBR ve GPT var. Onu soruyorum. MBR yapmışsanız GPT diskine Windows'u yüklemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı