Çözüldü "Windows bu diske yüklenemez" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Extramemes

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar USB ile format atarken kurulum aşamasında karşılaştığım sorun fotoğraftadır. Sıkıntılı olan yanı şu ben Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirdim şu an bilgisayarım da herhangi bir işletim sistemi bulunmamakta.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yükleme esnasında shift+F10, diskpart, list disk, selecet disk (paranteze hangi diski silmek istiyorsan onu yaz) ondan sonra convert mbr yaz ve exit yaz çık. Bu dediklerimi sırayla yazacaksınız. Dediğim her şeyi yazdıktan sonra enter basmayı unutmayın.
Önemsiz bir diskin var mı? Var ise o diski kurulum ekranında sil sonra biçimlendir. O zaman kurman gerekir.

Rufus ile USB hazırlarekn MBR ve GPT var. Onu soruyorum. MBR yapmışsanız GPT diskine Windows'u yüklemez.

MBR veya GPT seçeneği çıkmadı karşıma YouTube üzerinden adımları takip ederek yaptım kurulumu.
Önemsiz bir diskin var mı? Var ise o diski kurulum ekranında sil sonra biçimlendir. O zaman kurman gerekir.

Önemsiz derken Windows'u kurmak istediğim SSD'yi silip tekrar oluştursam kurlumu yapabilir miyim?

Yükleme esnasında shift+F10, diskpart, list disk, selecet disk (paranteze hangi diski silmek istiyorsan onu yaz) ondan sonra convert mbr yaz ve exit yaz çık. Bu dediklerimi sırayla yazacaksınız. Dediğim her şeyi yazdıktan sonra enter basmayı unutmayın.

Çözüm
Yükleme esnasında Shift+F10, diskpart, list disk, selecet disk (paranteze hangi diski silmek istiyorsan onu yaz) ondan sonra convert MBR yaz ve exit yaz çık. Bu dediklerimi sırayla yazacaksınız. Dediğim her şeyi yazdıktan sonra enter basmayı unutmayın.

Hocam çok teşekkür ederim sorunum çözüldü. Diğer kullanıcılarada yardımları için minnettarım iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı