Windows Bu Diske Yüklenemez Hatası

cihatalimsari

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Ben bilgisayarimda win8.1 varken xp ile dualboot yapayim dedim. Kurcaladim diski ikiye boldum falan derken beceremedim. İsi iyice batirdim. Sonra format atayim dedim w8.1. W8.1 formati atarken 2'ye ayirdigim diskleri sildim ve birlestirdim. Sonra bicimlendirdim ama bir hata cikiyor. Hata: windows bu diske yuklenemez. Bu bilgisayarin donanimi bu diske önyukleme yapmayı desteklemeyebilir. Disk denetleyicisinin biosdan etkinleştiginden emin olunuz. Diye bir hata verdi.

Bu hatanin cozumunu arastirdim. Biostan yapiliyormus. Ama ben biosu acamiyorum. Hangi tusa basarsam basayim. Masaustu bilgisayar bu arada. 2008'den kalma. F8, del, tab tuslari hicbiri calismiyor. Yuklenme ekraninda ama klavye calisiyor. Lutfen yardim edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun muhtemelen gpt yi silmişsin. Başka pc ye takıp biçimlendirme şansın varsa bi dene derim.

Klavyenin çalışmaması biosta usb klavye usb mause seçeneklerinin disable olmasından kaynaklanıyor. biosa girip enable yaparsan düzelir

Anakart marka ve model nedir? yada notebook kullanıyorsan marka model ?

disk silinmeden çözüm alman biraz zor gibi. başka bilgisayara diski takıp yedeklerini almanda fayda var

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı