Çözüldü "Windows bu diske yüklenemez seçilen diskte MBR bölüm tablosu var"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Genesyss

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
RAM
4 GB ddr3
İşlemci
İ5 5. Nesil laptop
Arkadaşlar kuzenimin babasının PC'sine format atıyordum benim PC MBR onun için bir USB hazırlamıstım. Ş o duruyordu onu taktım tüm diskleri biçimlendirdim işletim sistemi yok şimdi resimlere bakarak bana yardımcı olur musunuz? Kötü durumdayım.

Dosya Ekleri

• IMG_20221113_152300.jpg
    IMG_20221113_152300.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20221113_152537.jpg
    IMG_20221113_152537.jpg
    150,2 KB · Görüntüleme: 36
Çözüm
1-tüm diskleri sil (ekstra bir disk varsa)
2-terminali aç list disk de.
3-select disk X (diskin = x)
4-clean yaz.
Başka bir konudan arakladım. @Pozitifdeger
Videodaki siyah ekran terminal evet. Girdikten sonra list disk deyince kaç tane disk görünüyor? Eğer bir taneyse onu seçip temizleyeceksiniz. Sonra da convert GPT komutuyla diski biçimlendireceksiniz.

Evet.

Bizde bilgili değildik zamanla öğrendik burası bilgi forumu merak etmeyin.

O zaman ekranda görülen büyük kapasiteli diskler dahil hepsinin üstüne basıp sil diyorum.

Videodaki siyah ekran terminal evet. Girdikten sonra list disk deyince kaç tane disk görünüyor? Eğer bir taneyse onu seçip temizleyeceksiniz. Sonra da convert GPT komutuyla diski biçimlendireceksiniz.

Hocam resimlerde koymuştum ama.

O zaman ekranda görülen büyük kapasiteli diskler dahil hepsinin üstüne basıp sil diyorum.

Hocam resimlerde koymuştum ama.

Hocam silin gitsin hepsi tek bir diskte tekrar toplanılacak sonra tekrar ayırırsınız.

Hah durun hocam kodları yazıp atıyorum.

Hocam silin gitsin hepsi tek bir diskte tekrar toplanılacak sonra tekrar ayırırsınız.

Hocam hata verdi seçilen bölüm silinemiyor diyor sonra çarpıya bastım hepsi tek bir diskte toplandı şimdi ileri tuşu açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hah durun hocam kodları yazıp atıyorum.

Hocam hata verdi seçilen bölüm silinemiyor diyor sonra çarpıya bastım hepsi tek bir diskte toplandı şimdi ileri tuşu açıldı.

Kurmaya devam edebilirsiniz ekstra bir disk oluşturmak istiyorsanız buraya göz atın.

Kurmaya devam edebilirsiniz ekstra bir disk oluşturmak istiyorsanız buraya göz atın.

Hocam hepinize çok teşekkür ediyorum gerçekten eniştemin yapacaklarını burada yazmak istemiyorum beni büyük bir dertten kurtardınız hepinize çok çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı