Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var

Eray Kinas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım durduk yere kapandı geri açmaya çalıştığımda "incassıble boot device" hatası ile karşılaştım ilk önce düzeltmeye çalıştım fakat sonra uğraşmak istemedim. USB belleğime Windows 10 boot ettim format sırasında bu hatayı aldım "Windows bu diske yüklenemez seçilen diskte MBR bölüm tablosu var" HDD'in içindeki dosyalarımı silmeden nasıl GPT diske dönüştürebilirim? Aynı başlık ile açılan diğer konulara baktım fakat faydası olmadı yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verilen program ile SSD Disk'i GPT'ye dönüştürdükten sonra şunu yapmalıymışız!

"Not: İşlem tamamlandıktan sonra BIOS'un Boot sekmesinden boot modunu değiştirmeniz gerekebilir."

Bu değişim nedir?
Boot modunu değiştireceksek, hangi mod seçilecek?
O kadar yazıyı yazdıktan veya copy/psate" ettikten sonra değiştirilmesi gereken Mod'un ne olduğunu yazmak çok zahmetli mi olmakta.
Ya da mesaj bölümü Twitter gibi 140 karakter ile "mâlül" mü?

Bizler yazarken uıfak bir yanlış yapsak, akabinde "ban" ediliyoruz.
Peki; proram adı verip "Mod değiştirme"nin ne olduğunu açıklamadan "Bilgi"(!) vermek de neyin nesidir?
Bu foruma gelen herkes "bilgisayar kurdu" mu?
Herkesin anlayabileceği diüzeyde yazınca "ego tatmini" eksik mi kalıyor?

Sn Recep Baltaş Disk'in GPT olarak kalması için "Biçimlendirme"yi değil, "sil" seçeneğini kulanmak gerektiğini yazmış. Onu da denedim olmadı. "0xAC87D960" kodlu bir hatâ verdi. Google amcadan baktım. "Bulunamadı" diyor. On günde otuz defa denedim. Forumu didik didik ettim, okudum araştırdım. Ne yaptıysam olmadı UEFI Mod'da format olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı