Çözüldü "Windows cannot be installed to this disk" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Calimero

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni Windows indiricektim attığım resimdeki disk bölümüne indiricektim, fakat şu an da bu hatayı veriyor. Ne yapmam gerek? Microsoft'un kendi sitesinde setupdan çıkıp repair kısmına girin diyor fakat setupdan çıktığımda tekrardan setupa atıyor.

Dosya Ekleri

• 20220226_220440.jpg
    20220226_220440.jpg
    391,3 KB · Görüntüleme: 62
Anladığım kadarıyla bilgisayarınız UEFI ve GPT olarak yazdırdınız. Burda "diskiniz MBR olduğu için Windows yüklenemiyor. Windows'u sadece GPT olan bir diske yükleyebilirsiniz" demiş. Burda iki seçenek var sizin için. Ya rufustan en başta MBR olarak yazdıracaksınız( ki tavsiye etmem GPT desteklerken) ya da komutlar ile diskinizi GPT ye çevireceksiniz.

@saygısızlık yapma'nin belirttiği gibi diskiniz GPT'ye çevrilmeli. Kurtarılması gereken dosya yoksa tüm birimleri silip ileri diyebilirsiniz. Disk otomatik olarak GPT'ye dönüşecektir.

Şu an sadece 1 Drive var ama ona basıp New seçeneğine basamıyorum şimdi ne yapmam gerek. Sadece delete ve format seçeneği var
biri bitiyor diğeri geliyor Allah'ım.

Diskinizin içinde umarım verileriniz yoktur. Çünkü delete demeniz lazım. Bu diski biçimlendirir. Oda olmazsa format dediğinizde olur. Çünkü GPT disklerde format tuşuna basınca New aktif oluyor.

Çok önemli şeyler yok, o konuda sorun yok.
Ve teşekkür ederim bir an bilgisayar bozulacak sandım ne kadar teşekkür etsem az.

Yeni konular

Geri
Yukarı