Çözüldü "Windows cihazınızın donanımının değiştiğini bildirdi" 0xC004F211 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar aldım ve Windows 11'i kurdum.

1682627775058.png

Görseldeki hatayı verdi. Ben de bir siteden Retail key alarak ürün anahtarımı girdim fakat sorun devam ediyor. Ürün anahtarını yazsam da donanımınız değişti diyor.

Sorun gider dediğimde de böyle diyor.

1682627939102.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam TPM çipini sıfırlamayı deneyin lisans bilgileri sanırsam bu çipte yer alıyordu.
Sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  1. Ayarlar > güncelleştirme & güvenlik > Windows güvenliği.
  2. Güvenlik işlemcisi'nin altında, güvenlik işlemcisi ayrıntıları'nı seçin.
  3. Güvenlik işlemcisi sorunlarını Giderme'yi ve ardından TPM'yi Temizle'nin altından TPM'yi Temizle'yi seçin.
Hocam TPM çipini sıfırlamayı deneyin lisans bilgileri sanırsam bu çipte yer alıyordu.
  3. Güvenlik işlemcisi sorunlarını Giderme'yi ve ardından TPM'yi Temizle'nin altından TPM'yi Temizle'yi seçin.

Çözüm
Maalesef hocam yaptım ama hala aynı sorun devam ediyor.
Etmiyormuş. Hata gözüküyordu ama ürün anahtarı değiştir dedikten sonra oldu. Teşekkürler hocam.

Maalesef hocam yaptım ama hala aynı sorun devam ediyor.
Şu adımları deneyin bir de:
  1. Başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız.
  2. wmic path softwarelicensingservice get OA3xoriginalproductkey komutunu yazıp enter'a basınız.
  3. Başlat>ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik>etkinleştirme>"ürün anahtarını değiştir" kısmından etkinleştirme yapmayı deneyiniz.
  4. Ayrıca, Windows + r tuşlarına aynı anda basıp slui 3 yazınız. Çıkan ekranda 25 haneli ürün anahtarınızı girip etkinleştirmeyi yapabilirsiniz.

Bkz. Redirecting

Yeni konular

Geri
Yukarı