Çözüldü Windows Defender 177.2 MB yüksek bellek kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oguzhan37377

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Windows Defender çok fazla bellek kullanıyor ve bu yüzden oyunlarda kasma yapıyor. İnternetten baktım ve dediklerini denedim ancak hiçbiri olmadı, yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• widnpws.png
    widnpws.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 35
Çözüm
Windows Update'i kapatmanın uzun vadede zararı olur anca.

Neye dayanarak mesela? Mevcut haliyle hatasiz bir isletim sistemine guncelleme getirmek agirlastirir o kadar. Cunku ozellik veya kalite paketlerinden ibaret oluyorlar, tabii bir de dahili guvenlik yazilimi var. Ozellikle performans odakli, dusuk kaynak kullanimi bekleyen kullanicilar kapatmali. Boyle sehir efsanelerine inanmayi birakabiliriz.. Bunun icin Defender Control veya Defender Remover kullanabilirsiniz. İkinci secenek Defender'i sisteme gömülü dosyalariyla birlikte kaldiriyor. Tabii hepsinden once ayarlardan korumalari devre disi birakmalisiniz.

Windows Update yazılım güncellemiyor, bilgisayardaki tüm donanımları güncelliyor. Sen şehir efsanesi diyorsan takıl dur, asıl şehir efsanesi Windows Update'in sorun yarattığına inanmaktır. Yıllardır açık kullanıyorum 1 kere sorun yaşamadım ama ne hikmetse kapatmak da faydalı olmuş. İyi, kapat kullan o şekil. Sonra vay efendim sürücüm güncel değil de hepsini güncelleyemem falan diye ağlamak yok ama ona göre.

Hocam zaten benim bildiğim Update'nin tek kötü yanı bazen eski sürücüleri kurması ki zaten sürücü kurulumları isteğe bağlı olarak güncelleniyor.

Windows Update yazılım güncellemiyor, bilgisayardaki tüm donanımları güncelliyor. Sen şehir efsanesi diyorsan takıl dur, asıl şehir efsanesi Windows Update'in sorun yarattığına inanmaktır. Yıllardır açık kullanıyorum 1 kere sorun yaşamadım ama ne hikmetse kapatmak da faydalı olmuş. İyi, kapat kullan o şekil. Sonra vay efendim sürücüm güncel değil de hepsini güncelleyemem falan diye ağlamak yok ama ona göre.

OS calistirmak icin gereken temel bilesenler istemesen bile pasa pasa yukleniyor :) Belirli suruculeri el ile yukluyoruz zaten, en saglikli model.. Onlarca imaj dosyasi duzenledim de, bir kez olsun Update calismiyor diye problem yasamadim. Ha ayrica, teneke update'in kurdugu eski pusku, milattan once kalma suruculer ile isim yok.

Hocam zaten benim bildiğim Update'nin tek kötü yanı bazen eski sürücüleri kurması ki zaten sürücü kurulumları isteğe bağlı olarak güncelleniyor.

Sadece ekran kartı sürümlerinde sıkıntı yaratıyor onu da elinle güncelleyeceksin zaten. Onun dışında tüm Framework, ağ, varsa BT, CC paketleri, USB aygıtları dahil hepsini güncelliyor. Sıkıyorsa yapsın hepsini, güncellemezsen yersin mavi ekranı sonra.

OS calistirmak icin gereken temel bilesenler istemesen bile pasa pasa yukleniyor :) belirli suruculeri el ile yukluyoruz zaten, en saglikli model. Onlarca imaj dosyasi duzenledim de, bir kez olsun Update calismiyor diye problem yasamadim. Ha ayrica, teneke Update'in kurdugu eski pusku, milattan once kalma suruculer ile isim yok.

O milattan önce kalan sürücüler Windows 7 8 ve daha öncesi sürümlerde vardı 10 11 de eski kurar ama milattan önce de kurmuyor.

O milattan önce kalan sürücüler Windows 7 8 ve daha öncesi sürümlerde vardı 10 11 de eski kurar ama milattan önce de kurmuyor.

Kuruyor. İnsanin istemedigi ne varsa kuruyor. Kac yil onceki suruculeri kurup kurup uzuyor ekran kartimi, kaldiriyorum inatla geri yukluyor. Sonra DDU kullaniyorsun, kuzu gibi kaliyor.

Sadece ekran kartı sürümlerinde sıkıntı yaratıyor onu da elinle güncelleyeceksin zaten. Onun dışında tüm Framework, ağ, varsa BT, CC paketleri, USB aygıtları dahil hepsini güncelliyor. Sıkıyorsa yapsın hepsini, güncellemezsen yersin mavi ekranı sonra.
Valla hocam 10 sene hiç bir sürücümü güncellemedim windows 7 de (bir hataydı biliyorum)onda bile artık 9.senede mavi ekran vermeye başladı ve onunda sürücüyle bir alakası yoktu.

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Defender Control ile Windows Defender'i kapattım ve sorun çözüldü. Konu kapatılabilir.

Bu tam bir çözüm olmamış çünkü kapatmak istemeyenlerde olabilir. Ama sevindim. Çözüldüğüne.

Yeni konular

Geri
Yukarı