Windows Defender yüksek işlemci kullanımı

alperengalip

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 10 Home 20H2 sürümünü kullanıyorum. Windows Defender bilgisayarın boşta bile %50'nin altına düşmeyen işlemci kullanımı ve 100 MB en düşük 400 MB'a kadar RAM kullanıyor. Bu sistem kullanmasının yanında Linux ISO'ları ve c++ ile yazdığım bazı uygulamalara uyarı veriyor. Her saat başı masaüstünde duran Kali Linux ISO'suna hata verip duruyor, arada sırada da 2.disk in içerisindeki Windows 10 Home ISO'suna hata veriyor. Bu sistem kullanımı ve uyarılar normal mi? Nasıl düşürebilirim? İşlemci kullanımı boşta fan sesine sebep oluyor. Normalde bilgisayar boşta 30 35, oyunlarda bile 70 dereceyi geçmiyorken bu işletim sistemi sürümüne geçtikten sonra boşta 40 45 derecelerde gezmeye başladı. Windows Defender'i nasıl tamamen kapatırım? Alacağım riske de razıyım.

CPU:Ryzen 5 3550U RAM:8GB DDR4 2933Mhz GPU0:VEGA 8 2GB GPU1: GTX1650 4GB SSD: HP 240GB M.2 NVME / Sandisk 120gb Sata HDD: Western Digital Blue 500GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncellikle tarama yaparken mi bu kullanımlar oluyor ona göre sana bir şey diceğim. Eğer işlemci kullanımın tararken artıyorsa bu tamamen normal harddisk ya da ssdinii tarıyor tararken de işlemcini kullanıyor normal ben burada sorun görmedim.

Başlata basalım. Windows güvenliği ayarları yazarak arama sonucuna tıklayalım. Açılan sayfada virüs ve tehdit korumasına tıklayalım. Daha sonra virüs ve tehdit koruması ayarlarına gelerek ayarları yönet diyelim. Gerçek zamanlı korumayı ve diğerlerini kapatırsanız Defender etkisiz hale gelmiş olacaktır.

Başlata basalım. Windows güvenliği ayarları yazarak arama sonucuna tıklayalım. Açılan sayfada virüs ve tehdit korumasına tıklayalım. Daha sonra virüs ve tehdit koruması ayarlarına gelerek ayarları yönet diyelim. Gerçek zamanlı korumayı ve diğerlerini kapatırsanız Defender etkisiz hale gelmiş olacaktır.
doğru diyorsun ama bunu bende diyebilirdim ama eyer pcsine virüs girerse napıcak belki bi çözüm bulabilirdik kolaya kaçıyorsunuz

Doğru diyorsun ama bunu bende diyebilirdim ama eğer pcsine virüs girerse napıcak belki bir çözüm bulabilirdik kolaya kaçıyorsunuz.

Bilgisayarına virüs girerse ben napayım? Antivirüs müyüm ben arkadaşım. Konu sahibi 'Windows Defender'i nasıl tamamen kapatırım? Alacağım riske de razıyım' demiş. Duyar kasmasanız olmaz. Yeter.

Gerçek zamanlı korumayı kapatırsanız bir süre sonra otomatik açılır. Bu programla tamamen kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı