Windows Defender, Antivirüs Testinde Başarılı Oldu

Windows paralı değil mi? İllegal kullanıyorsunuz sanırım :D

İyice bir araştırın isterseniz.

Sistemden sisteme farklar olur hissetmemeniz bundan kaynaklı. Dediğim gibi araştırıp görün, benim deneyimim bu şekilde deseydiniz olurdu ancak genelleme yaparak Defender yormaz demek yine yanlış bilgilendirme çünkü teknik sonuçlar mevcut.

Ne demek istediğimi gayet anlıyorsunuz tekrar anlattırmayın.

Bakın tekrar yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz yetkiliye bildirmiyorum tekrar ceza puanınız artmasın diye. Veritabanında olmayan bir zararlıyı diğer AV'ler gibi sezgisel tanıması gülü değildir bu yüzden çoğu virüse karşı etkisi yok Defender'ın bunu bir anlayın.

Nedeni korumuyor diyoruz işte, adının Defender olması koruduğu anlamına gelmez diyoruz.

Hayır dediğim o değil gayet açık yazdığım yine de açayım. Yukarıda belirttiğim gibi Defender koruması yeterli değildir. Açık olsa da zararlıları içeri alır ve sizin kökleşme diye tabir ettiğiniz şey zararlının yayılmasıdır. Zararlı yayılsa da veritabanında kimliği yoksa sizi uyarmaz. Zararlının türüne göre kendini belli eder veya etmeden aylarca sisteminizde kalır farklı bir AV ile tarama yapmazsanız.

İşte koruyup koruyamadığını görüp anayabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzleyin görün.
Ben Windows'u orijinal kullanıyorum, sahte hiçbir ürün kullanmam ve hiçbir antivirüsten Defender kadar iyi performans alamadım. Tabi ki bilgisayara virüs bulaşması durumunda 3. parti antivirüsler yükleyip tarama yaptım Defender yetersiz kaldı, bilgisayarı temizledikten sonra kaldırdım çünkü sistemi aşırı derecede yoruyor. Kendi kullandığım bilgisayarlara da binde bir, belki de daha az bulaşır, gayet bilinçli bir kullanıcı olduğumu düşünüyorum.

Başta rapor ederken kurallara uymak için bir kaç şey uydurmak yerine bu açıklamayı yapsaydınız anlardım, rapor etmenize de gerek kalmazdı böylece. Öküz değiliz hatamızı varsa anlıyoruz çok şükür.

Son düzenleme:
Başta rapor ederken kurallara uymak için bir kaç şey uydurmak yerine bu açıklamayı yapsaydınız anlardım, rapor etmenize de gerek kalmazdı böylece. Öküz değiliz hatamızı varsa anlıyoruz çok şükür.
Normalde kullanıcının bu tür bilgilendirme veya uyarma hakkı yoktur ben tekrar görevim olmadığı halde uyardım. Uyaracak ve cezayı verecek yetkilidir. Kuralları okumak yeni kullanıcının görevidir her platformda.
bilgisayarı temizledikten sonra kaldırdım çünkü sistemi aşırı derecede yoruyor.
Bu sizin deneyiminiz size öyle geliyor. Önceki yazdığım kanıtlar gibi performans ile ilgili teknik veriler de var defender'ın ne kadar sisteme etki ettiğine dair. Güvenlik bölümünü daha sık takip etseydiniz önceki aylarda benzer bilgileri konu içlerinde vermiştim.

İstediğiniz kadar gülebilirsiniz.
Sizin mesajınıza gülmedim ki ben. Hatta konuda yazdığınız hiçbir mesaja gülmemiştim :)
Bu da yanlış bilgi :)

3 Senedir Windows Defender kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım.
Bu, yaşamayacağınız anlamına gelmez.
Adı üstünde, "Defender". Windows'u deliksiz saran bir kalkan
Bu kadar tuhaf bir düşünce olmaz. Bu mantıkla, adı "roket atar" olan adamın da fırlatma yapması gerekirdi.
2 6.jpg
O zaman "virüsleri temizliyor" diye sistemi yoran ve bilgilerini topluyor mu bilmediğin bir programa yıllık para yatırırsın. Sonra da Defender'ı savunanlara kızgın emoji atarsın :)
Defender sistemi hiç yormuyor mu?
Bilgi toplamıyor mu?
Başkalarının mesajına attığım ifadeye karışma hakkınız var mı?

Yetersiz olduğu bilindiği halde önerilirse tabii ki kızgın atarım.
Bile bile lades demeye gerek var mı? :)

Sizin mesajınıza gülmedim ki ben. Hatta konuda yazdığınız hiçbir mesaja gülmemiştim :)
Bu da yanlış bilgi :)

Bu, yaşamayacağınız anlamına gelmez.

Bu kadar tuhaf bir düşünce olmaz. Bu mantıkla, adı "roket atar" olan adamın da fırlatma yapması gerekirdi.

Defender sistemi hiç yormuyor mu?
Bilgi toplamıyor mu?
Başkalarının mesajına attığım ifadeye karışma hakkınız var mı?

Yetersiz olduğu bilindiği halde önerilirse tabii ki kızgın atarım.
Bile bile lades demeye gerek var mı? :)
Hayır benzetmelerime neden o kadar takıldınız anlamadım? Benzetme yani uzatılıcak ne var.
Ayrıca Defender toplamıyor demedim. Yormuyor da demedim. Diğerlerine nazaran daha az yoruyor dedim.

Benim kızgın atmaya karşı koymamın sebebi insanlar ne derse desin, yanlış veya doğru olsun, yorum yapmadan kızgın atıyorsunuz. Sanki illa herkes Kespersky kullanmak zorundaymış gibi. İstediğinizi yapabilirsiniz lafım yok ama bir şey belirtmeden herkese aynı şeyi yapmak, gereksizce aşırı bağlı olduğunuzu gösteriyor. Gerek var mı? Aynı işi yapan onlarca şirket var, insanların seçimlerine saygı gösterin.

Konuyu kapattık, adam gibi yanlış bildiğimi de söyledim. Defender'a olumlu oy veren %80'lik kesimin içinde olduğumu ama bazı şeyleri yanlış bildiğimi de anlamışsınızdır herhalde. Hatta tekrardan da özür diliyorum. Konuyu uzatmanın manası var mı? Zamanında atsaydınız mesajlarınızı. Uzatmayın konuyu.

Hocam zaten hiçbir AV yüzde 100 korumaya sahip değil boşuna kavga ediyoruz. Fakat birbirlerinden daha fazla korumaya sahip olan olabilir bu tartışılacak konu siz defender en iyi korumaya sahip top geçer adam geçmez diyorsunuz saçmalık. Benim düşüncem ise antivirüsler tam korumaya sahip olmamasına rağmen yüksek bir mevlaya satılıyorlar keşke Kaspersky TS ücretsiz olsa o zaman en iyi olur benim için.
Şuanda hala Kaspersky kullanıyorum fakat bir daha para vermek gibi düşüncem yok. F-Secure geçmeyi planlıyorum isteyen deneyebilir testlerde de başarılı.

Windows Defender bir anda kendini geliştirdi bende Bitdefender'i sildim rahatladım. Birkaç özel ayar yapınca veritabanına eklenmemiş virüsleri bile potansiyel tehlikeli diyerek engelliyor.

Ayrıca yakın zamanda da 'Deep Learning' sistemini iyice geliştireceklermiş. 3. parti AV'ler ile büyük kapışma olacak.

Microsoft gün geçtikçe Windows Defender'ı geliştirmeye, güçlendirmeye devam ediyor. Bunun yanında da antivirus şirketlerinin gelirleri gittikçe düşmeye devam ediyor. ABD'li CrowdStrike, Cylance, Carbon Black, FireEye gibi şirketler diğer popüler şirketlere göre nispeten yeniler fakat kurumsal pazarı ele geçirme yolunda ilerliyorlar. Bu sektörde 5 yıl içerisinde köklü antivirus şirketlerinin kapatıp gittiğini bile görebiliriz.

Bu arada isteyen istediğini kullansın. Boşuna tartışmalar. Zamanında Kaspersky'ye laf kondurmayan insanlarla sayfalarla tartışma yapmıştım. Kaspersky'nin CEO'su Eugene Kaspersky bile şirketini/ürünlerini bu kadar savunmuyor. Kaspersky Türkiye'nin forum sayfasında mod. olan kişi öyle bir savunuyor ki veya lafı oraya getirmeye çalışıyor. Şaka gibi. Technopat Sosyal'de ceza sistemi adaletli işleseydi o kişi en az 10 kez sınırsız ceza almıştı. Bu durumu ayrıntılarıyla Recep Baltaş'a da belirtmiştim. Mesajım silinmişti. Ceza almamıştım. Ama mesajım da silinmişti.

EU Claims Kaspersky Lab Software 'Confirmed as Malicious'

Kaspersky in the Middle - what could possibly go wrong?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı