Windows Defender doğru sonuç veriyor mudur?

koniquest

Decapat
Daha fazla  
Başlık garip ama az önce VirusTotal'de yanlışlıkla indirdiğim bir ZIP dosyasını tarattım ve trojan çıktı. Sadece ZIP dosyasıydı hiçbir şey kurmadım. Hemen dosyayı sildim. Virüs halen duruyor mudur? Windows Defender taraması yaptım tehdit bulamadı. Bir sorun olur mu? Sadece ZIP dosyasıydı indirdiğim bir setup falan kurmadım. Bir sorun oluşur mu?

Başlık garip ama az önce VirusTotal'de yanlışlıkla indirdiğim bir ZIP dosyasını tarattım ve trojan çıktı. Sadece ZIP dosyasıydı hiçbir şey kurmadım. Hemen dosyayı sildim. Virüs halen duruyor mudur? Windows Defender taraması yaptım tehdit bulamadı. Bir sorun olur mu? Sadece ZIP dosyasıydı indirdiğim bir setup falan kurmadım. Bir sorun oluşur mu?

VirusTotal Defender'dan daha güvenilirdir hocam :)

Sen o ZIP dosyasını açmamışsan eğer bir sorun olmaz eğer açıp içiyle etkileşime girdiysen büyük sıkıntıdasın (ESET, Kaspersky, VirusTotal ile tarama yapman gerekebilir)

VirusTotal Defender'dan daha güvenilirdir hocam :)
Orda trojen çıktı. Sildim çıkan dosyayı. Defender temiz dedi. Ne yapmalıyım.
Virüs bulaşmış mıdır bilmem ama Windows Defender'a güvenme (Kaspesky antivirüs kullanmanı tavsiye ederim)

Sen o ZIP dosyasını açmamışsan eğer bir sorun olmaz eğer açıp içiyle etkileşime girdiysen büyük sıkıntıdasın (ESET, Kaspersky, VirusTotal ile tarama yapman gerekebilir)
Virüstotalden genel tarama nasıl yapacağım? Açmadım dosyayı indirilenlerden direk sildim.

Orada trojan çıktı. Sildim çıkan dosyayı. Defender temiz dedi. Ne yapmalıyım.

VirusTotal'den genel tarama nasıl yapacağım? Açmadım dosyayı indirilenlerden direk sildim.

Hocam bir sorun olacağını sanmıyorum içinizin rahat etmesi içinde Malwarebytes ile taratabilirsiniz. Eğer çok fazla bilmediğiniz sitelerde gezmiyorsanız Defender yeterli olur. İllaki bir program istiyorsanız sisteminize uygun bir programı tercih ediniz Kaspersky hafif bir yazılımdır ama sisteminiz iyise BitDefender kullanmanızı öneririm.

Geri
Yukarı