Windows Defender etkinleştirme

Raynor

Kilopat
Daha fazla  
İşime yaramadığı için daha önceden Windows Defender'ı bir şekilde devre dışı bırakmıştım. Açabilmek için hizmetleri ve Regedit'i kurcaladım ama bulamadım. Resimdeki hataları alıyorum.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyalde çözümü var. Açmanızı tavsiye etmem farklı AV kurun.
Bilgisayarınızdaki zararlı bir uygulama tarafından durduruluyor olabilir.
:) En başı bir okursan iyi olur. Kendi durdurmuş zaten. Bu arada CCleaner sorusu sormuşsun, konu kapanmış buradan yazayım. Kullanmanda bir sakınca yok, veri aldığı doğru ancak kişisel veri değil bunu da ayarlardan kapatmanız mümkün.

:) En başı bir okursan iyi olur. Kendi durdurmuş zaten. Bu arada CCleaner sorusu sormuşsun, konu kapanmış buradan yazayım. Kullanmanda bir sakınca yok, veri aldığı doğru ancak kişisel veri değil bunu da ayarlardan kapatmanız mümkün.

Konu linkini atabilir misiniz ? Önerdiğiniz ücretsiz av var mı ? Gerçekten çalışan ve sistemi zorlamayan.

Gerçek zamanlı koruma istiyorsan MalwareBytes Anti Malware orijinal sürümünü satın al alternatif olarak Kaspersky orijinal sürümünü satın alıp kullanabilirsin.

Yok ben antivirüs istemiyorum yani gerçek zamanlı korumaya ihtiyacım yok , bilgisayarım da virüs ler var temizlemek istiyorum diyorsan ;
1- rKill denilen programı indir. Çalıştır sadece çalıştırır kurulum yapmaz. Bu program Windows'u bir nevi güvenli moda sokar ve çoğu servisi ve uygulamaları geçici süreliğine durdurur, böylelikle virüslerin etkisi kapanır. İşlem tamamlandıktan sonra karşına bir log ekranı gelir.
2- Junkware Removal Tool (MalwareBytes geliştirmiştir) adlı programı indir. Çalıştır sadece çalıştırır kurulum yapmaz. Bu program işletim sistemini her açıdan tarar ve virüsleri siler. İşlem tamamlandıktan sonra karşına log ekranı gelir ve zaten orada nerede ne bulduğunu ve ne yaptığını gösterir.
3- Temiz bir restart ardından CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve "sfc /scannow" yaz ve enter. Bu komut Windows' ta ki Corrupted yani bozulmuş dosyaları bulur ve düzeltir.

Böylelikle çoğu virüs den neredeyse tamamından kurtulabilirsin. Yalnız bu durum çok kötü enfekte olmuş makinalarda %100 sonuç vermeyebilir yaklaşık %70 oranında temizlenme sağlar.
Bu işlemlerden güzel bir sonuç alabilirsin. Bir çok yere tavsiye ediyorum.

Hocam kendi durdurmuş ancak nasıl durdurduğunu söylememiş ki. Aslında demek istediğim kötü amaçlı program tarafından açılması engellenmiş olabilir idi, yanlış yazmışım.
Kendisi nasıl durdurdu bilmiyorum ancak Defender'ı durdurmak bu kadar zor değildir herhalde, şahsen ben ayarlardan durduruyorum. Tekrar açamamasını garipsedim. Başladığı anda durmuş hizmet, ya virüs vardır ya da çok kurcalamış ve tekrar açılamaz hale getirmiştir. Virüs olması daha mantıklı geldi bana :) Bir de AV kullanmıyor herhalde.

Kendisi nasıl durdurdu bilmiyorum ancak Defender'ı durdurmak bu kadar zor değildir herhalde, şahsen ben ayarlardan durduruyorum. Tekrar açamamasını garipsedim.
Dediğin şekilde durdurulmuyor Win 10'da bir süre sonra aktifleştiriyor zaten. Durdursan bile etkin oluyor çoğu özelliği. Bahsettiği durdurma yardımcı araç ile veya reg kaydı ile durdurduğu için açmasını bilmiyor :) Kapamasını öğrenmiş sadece.

Dediğin şekilde durdurulmuyor Win 10'da bir süre sonra aktifleştiriyor zaten. Durdursan bile etkin oluyor çoğu özelliği. Bahsettiği durdurma yardımcı araç ile veya reg kaydı ile durdurduğu için açmasını bilmiyor :) Kapamasını öğrenmiş sadece.
Hmm, kapatmayalı baya oldu :D Windows 8 kullanırken tamamen kapatılıyor diye biliyordum, arayüzü farklıydı gerçi. O zamanlar hile yaptığım, kullandığım için kapatmıştım.

Hmm, kapatmayalı baya oldu :D Windows 8 kullanırken tamamen kapatılıyor diye biliyordum, arayüzü farklıydı gerçi. O zamanlar hile yaptığım, kullandığım için kapatmıştım.
Evet onda kapatılıyor. Gittikçe iyileşiyor ama veritabanı düşük hala.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı