Windows Defender kalkan logosu gözükmüyor

serhatkrtpe

Hectopat
Merhabalar. Bu sabah bilgisayarı açtığımda Windows Defender kalkan logosu sağ altta küçük simge olarak gözükürdü. Şimdi gözükmüyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilir misiniz?

1594395490064.png

Görev yöneticisine girip Başlangıç bölümünden Windows Defender Notifications seçeneğinin etkin olup olmadığını kontrol edin. Eğer etkinse görev çubuğu ayarlarına girip simge seçeneklerini kontrol etmeniz gerekiyor.

Sisteminize başka bir antivirüs yazılımı yüklememiştiniz değil mi? Ayrıca aşağıdaki yerden simgenin aktif olup olmadığını kontrol etmiştiniz değil mi?

Bildirim.png

Merhabalar. Aynı sorun bende de var. Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi? Bende Kaspersky vardı sonradan kaldırdım. Internet Download Manager yüklüydü onu kaldırdım daha sonra kalıntılarını kaldırmak için revo uninstaller kurdum. Oradan başlangıç uygulamalarından yanlış bir şey mi yaptım ya da Kaspersky kaldırdığımdan mı bilmiyorum ama bende de görev çubuğu ve başlangıçta Defender gözükmüyor. Hatta görev yöneticisi başlangıçta hiçbir uygulama yoktu daha sonra ben manuel olarak kısayolları attım. Fakat Windows Defender yok. Tekrar konu açmayayım dedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı