Windows Defender kendi yazdığım programda virüs buldu

Bununla alakalı bilgilendirme kısmında bir mesaj olması gerekiyor, eğer var ise ona basınca karantinadan çıkarabilirsin.
Anlayışın için teşekkür ederim ama diyelim ki bu programı kendim için değil de global bir program olsun diye yazdım. ( örneğe bak be ) O zaman ne yapacağım? Herkese Defender'i kapatmalarını söyleyemem bu programımı güvensiz kılar.

EXE dosyalarının imzaları olur ve bu imzalar yapımcı tarafından koyulur. Siz bir BAT dosyası yazıp bunu EXE'ye çevirmek için aracı uygulama kullandığınızda imzayı uygulama koyar. Tahmin edilebileceği üzere bu tarz BAT-EXE dönüştürücü uygulamalar BAT uzantılı yazılan virüsleri EXE'ye dönüştürmede kullanılıyor. E haliyle uygulamanın imzası zamanla kirleniyor ve bu imza ne zaman görülse virüs olarak algılanıyor. False-positive sayabilirsiniz. Karantinadaki uygulamaya tıklayıp bu uygulamaya güven dediğinizde sorun ortadan kalkar.
Peki kendi imzamı nasıl koyacağım ? Sanırım bu biraz zor bir iş

Son düzenleme:
Ben de sunucudan resim ve text çekip sirket bilgisayarlarına wallpaper ayarlayan ve mesaj veren programımı virüs gördü. Bazen içerige bakmayıp yapılan işlemlere göre şüphe görüyor.

Defenderin aktif kalması bir işkence. Norton gibi başka virüs programları yükleyin. Tamamen kapanıyor. İşkencesi de bitiyor.
Hocam örneğin kaspersky veya norton gibi bi antivirüs programı yüklediğimde defender otomatik mi kapanıyor? Yani benim bir işlem yapmam gerekiyor mu ayrıca? Defender'ın performans olarak da kötü bir etkisi olduğunu biliyorum ondan devre dışı bırakmak istiyorum. Virüs koruması 2. Planda.

Windows güvenliği benim Spotify'ı bazen engelliyor bence sıkıntı dosyada değil

Hocam örneğin kaspersky veya norton gibi bi antivirüs programı yüklediğimde defender otomatik mi kapanıyor? Yani benim bir işlem yapmam gerekiyor mu ayrıca? Defender'ın performans olarak da kötü bir etkisi olduğunu biliyorum ondan devre dışı bırakmak istiyorum. Virüs koruması 2. Planda.
Evett ben Kaspersky kurdum iş yerimdeki laptopa tabi evde de kullanıyorum, defender otomatik olarak işleri Kaspersky'a devretti ve kesinlikle çok memnunum son testlerde Kaspersky hem performans hem koruma açısından birinci sırada tavsiye ederim.

.bat dosyasını .exe dosyasına nasıl çevirdiniz?

Technopat'dan bu programı indirdim.

Ekran görüntüsü 2024-03-21 114252.png

CMD komutları ile bir BAT dosyazı yazdım. Ardından bu dosyayı EXE'ye çevirdim daha güzel durmasını istediğim için ama BAT halindeyken sorun çıkarmayan programım EXE'ye dönüştürdüğümde Windows Defender "virüs algılandı" diyor. Birinci denememde uyarıyor, 2. denememde doğal olarak dosyamı karantinaya alarak siliyor. Trojanle alakalı bir bilgim yok. Bunu içeren bir programda yazmadım ancak BAT halindeyken çalışıyor. EXE'ye dönüştüğünde çalışmıyor. Bunun sebebi EXE'ye dönüştüğünde sistemin dosyanın kodlarını okuyamadığından dolayı hata vermesi olabilir mi?

Eki Görüntüle 2145479

Verdiği uyarıyı da paylaşsaydınız keşke. Ne olarak gördüğünü bilmeden net bir şey söyleyemeyiz.

Anlayışın için teşekkür ederim ama diyelim ki bu programı kendim için değil de global bir program olsun diye yazdım. ( örneğe bak be ) O zaman ne yapacağım? Herkese Defender'i kapatmalarını söyleyemem bu programımı güvensiz kılar.

Peki kendi imzamı nasıl koyacağım ? Sanırım bu biraz zor bir iş
Hocam imzalama mevzusu zor. Microsoft'tan onaylamanız gerekiyor ayrıca bat dosyasını elle derlemeniz gerekiyor uygulama aracılığıyla olmaz. Ki siz imzalamayı başarsanız bile bu sefer de Defender bu imza tanınmıyor diyip diye uyarı verecek. En temizi Kaspersky veya Malwarebytes kullanmak. Şuan Kaspersky yıllık 233 liraya geliyor 3 bilgisayar için ve bence gayet iyi fiyat, öneririm.

Hocam imzalama mevzusu zor. Microsoft'tan onaylamanız gerekiyor ayrıca bat dosyasını elle derlemeniz gerekiyor uygulama aracılığıyla olmaz. Ki siz imzalamayı başarsanız bile bu sefer de Defender bu imza tanınmıyor diyip diye uyarı verecek. En temizi Kaspersky veya Malwarebytes kullanmak. Şuan Kaspersky yıllık 233 liraya geliyor 3 bilgisayar için ve bence gayet iyi fiyat, öneririm.
Sizde Kaspersky'mi kullanıyorsunuz ?

Verdiği uyarıyı da paylaşsaydınız keşke. Ne olarak gördüğünü bilmeden net bir şey söyleyemeyiz.

Ekran görüntüsü.png

Bu hatayı veriyor, cihazda izin ver desemde programımı siliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı