Windows Defender virüs buldu

Harbi

Hectopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Meslek
Makine,Cnc🤖
Başlıktaki gibi bu virüsleri Windows Defender buldu. 2'si tehdit engellendi, 1'i tehdit karantinaya alındı yazıyor. Bunlar ne virüsüdür? Ya da Windows Defender'a güvenmeli miyim?

Trojan script/phonzyB!ML ve trojanscript/phonzy.c!ML ve son olarak Win32/contebrew a! ML virüsü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktaki gibi bu virüsleri Windows Defender buldu. 2'si tehdit engellendi, 1'i tehdit karantinaya alındı yazıyor. Bunlar ne virüsüdür? Ya da Windows Defender'a güvenmeli miyim?

Trojan script/phonzyB!ML ve trojanscript/phonzy.c!ML ve son olarak Win32/contebrew a! ML virüsü.

Bana da trojan virüsü girdi klavye mouse kilitlendi hocam laptopun kapatıp açma tuşu çalışıyordu sadece oda basılı tutunca kapanıyordu BIOS'tan sıfırladım ilk olarak sonra içime sinmeyip format attım mecbur trojan çok sıkıntı bir virüs bence format tavsiye ederim.

Güvenin, sonuçta Windows Defender da bir antivirüstür. Bu arada uzantılardan pek anlamam ama sanırım bilgisayarda Trojan veya Trojan kodu içeren bir dosya var.

İlk iki virüs truva atı verilerinizi silebilir, kopyalayabilir bilgisayarınıza girerken virüs olarak gözükmeseler de işlevleri sizi kötü etkilemektir. Son virüsün ne olduğunu bilmiyorum ama Windows Defender'a güvenebileceğinizi söyleyebilirim. Eğer son virüs için eylemi değiştirirseniz kaldırabilirsiniz de ama karantinada bir etkisi olmayacaktır. Ayrıca ek bir anti virüs programı indirip bilgisayarınıza tam tarama yapmanızı öneririm.

Hocam bence siz Windows Defender'in yanına bir tane daha antivirüs programı yükleyin ne olur ne olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı