Windows Defender ne kadar yeterli?

Hocam virüslerden korusun yeter :)
Şu ana kadar indirdiğim korsan oyunda 10'u geçmez ama bir tane daha indirmeyi düşünüyorum.
Kaspersky Security Cloud Free'yi yüklüyorm bakalım bi tarama yaptırıp silicem sorun olmaz demi?
Kaspersky Total Security deneme sürümünü indir kendi sitesinden. Davranış analizi özelliği seni korur. Daha sonra lisans satın alın veya Kaspersky Security Cloud Free'yi indirin.

İsminde bulut yazıyor, ondan dedim. Tarama yaparken yükleme hızını kullanmıyor mu?
İnternet hızını sömürmez. İstemci, sağlayıcının web hizmetine bağlanmak için interneti kullanır. Anti-virüs taramalarından elde edilen veriler analiz edilir ve uygun önlemlere ilişkin talimatlar kullanıcının bilgisayarına geri gönderilir.

Eğer korsan yazılımlarla veya oyunlar ile bilhassa torrent ile haşır neşir değilseniz Defender yetecektir.

Bu devirde korunmak için Defender kullanılmasını doğru bulmuyorum.
Yetersiz olduğunu kaç kere söyledik. :)

Sizce hata mı yapıyorum?
Dünyadaki en çok siber saldırıya uğrayan ülkeler arasında anlık olarak 15. Sıradayız. Peki bu ne demek biliyor musun?
Dünyadaki onlarca ülke arasında, siber saldırıya maruz kalan sadece 15. Ülkeyiz demek!
En çok siber saldırıya uğrayan 20 ülkenin arasında bulunduğumuz halde hala yetersiz Defender ile korunmaya çalışırsanız...
Bir şey demiyorum. :)
----------
vahim durum.JPG

Evet. Durum bu. En çok saldırıya uğrayan 20 ülkenin arasında olduğumuz halde "Defender yeterlidir" deniliyor. Durum vahim. Tedbirimizi en iyi şekilde almalıyız.

siber savaş.JPG

Bu da dünyamızdan bir görüntü. Resmen 3. Dünya savaşına şahit oluyoruz.
Siber güvenlik, sanal alemin en önemli konularındandır. Şakaya gelmez. Es geçilemez. Durum böyle iken, güvenliğimizi en üst seviyede sağlamamız gerekli. Daha sonra son pişmanlık hiç ama hiç fayda vermiyor. :)

Arkadaşlar Kaspersky ile tarattım temiz çıktı.
Defender de temiz buluyordu.
Şahsi kanaatim Defender yeterli.
"Defender yetersizdir." Diyoruz ama hala daha anlaşılamamış yetersiz olduğu. Bir önceki mesajmda da yazdığım gibi, Defender yeterlidir. demek ve kullanmakta inat etmek ancak trajikomiklik olur. :)
-------------------

Bu da önceki mesajımdan bir alıntı. :)
Siber güvenlik, sanal alemin en önemli konularındandır. Şakaya gelmez. Es geçilemez. Durum böyle iken, güvenliğimizi en üst seviyede sağlamamız gerekli. Daha sonra son pişmanlık hiç ama hiç fayda vermiyor. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı