Windows Defender ne kadar yeterli?

Bu devirde korunmak için Defender kullanılmasını doğru bulmuyorum.
Yetersiz olduğunu kaç kere söyledik. :)

Dünyadaki en çok siber saldırıya uğrayan ülkeler arasında anlık olarak 15. Sıradayız. Peki bu ne demek biliyor musun?
Dünyadaki onlarca ülke arasında, siber saldırıya maruz kalan sadece 15. Ülkeyiz demek!
En çok siber saldırıya uğrayan 20 ülkenin arasında bulunduğumuz halde hala yetersiz Defender ile korunmaya çalışırsanız...
Bir şey demiyorum. :)
----------
Eki Görüntüle 452369
Evet. Durum bu. En çok saldırıya uğrayan 20 ülkenin arasında olduğumuz halde "Defender yeterlidir" deniliyor. Durum vahim. Tedbirimizi en iyi şekilde almalıyız.

Eki Görüntüle 452370
Bu da dünyamızdan bir görüntü. Resmen 3. Dünya savaşına şahit oluyoruz.
Siber güvenlik, sanal alemin en önemli konularındandır. Şakaya gelmez. Es geçilemez. Durum böyle iken, güvenliğimizi en üst seviyede sağlamamız gerekli. Daha sonra son pişmanlık hiç ama hiç fayda vermiyor. :)

Bu verilerin doğruluğu nasıl teyitleniyor acaba? Botnet'ler dahil mi? Bu verilerin yüzde kaçı şirket, yüzde kaçı kişisel bilgisayarlardan oluşuyor? Siber saldırıya uğramak ile virüs kapmak arasında bir fark olduğunu düşünüyorum.

Bu devirde korunmak için Defender kullanılmasını doğru bulmuyorum.
Yetersiz olduğunu kaç kere söyledik. :)

Dünyadaki en çok siber saldırıya uğrayan ülkeler arasında anlık olarak 15. Sıradayız. Peki bu ne demek biliyor musun?
Dünyadaki onlarca ülke arasında, siber saldırıya maruz kalan sadece 15. Ülkeyiz demek!
En çok siber saldırıya uğrayan 20 ülkenin arasında bulunduğumuz halde hala yetersiz Defender ile korunmaya çalışırsanız...
Bir şey demiyorum. :)
----------
Eki Görüntüle 452369
Evet. Durum bu. En çok saldırıya uğrayan 20 ülkenin arasında olduğumuz halde "Defender yeterlidir" deniliyor. Durum vahim. Tedbirimizi en iyi şekilde almalıyız.

Eki Görüntüle 452370
Bu da dünyamızdan bir görüntü. Resmen 3. Dünya savaşına şahit oluyoruz.
Siber güvenlik, sanal alemin en önemli konularındandır. Şakaya gelmez. Es geçilemez. Durum böyle iken, güvenliğimizi en üst seviyede sağlamamız gerekli. Daha sonra son pişmanlık hiç ama hiç fayda vermiyor. :)
Türkiye’de bilinçsiz kullanıcı sayısını tahmin etmek çok zor olmasa gerek. O yüzden bu veriler normal.
:)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı