Windows Defender orijinal ses sürücüsünü engelliyor

MustafaNS

Hectopat
Yaklaşık 2 yıldır bilgisayarımda olan ve bilgisayarımın orijinal ses sürücüsü Windows Defender tarafından silindi. Neden böyle bir şey yapıyor? Yardım eder misiniz lütfen? [emoji120].
1566596498895.jpeg

Yaklaşık 2 yıldır bilgisayarımda olan ve bilgisayarımın orijinal ses sürücüsü Windows Defender tarafından silindi. Neden böyle bir şey yapıyor? Yardım eder misiniz lütfen? [emoji120]. Eki Görüntüle 430817

Aslında windows defender tüm windows sürümlerinde olan temel koruma sağlayan bir virüs programı veritabanları ortalama sayılır virüs olan şeyi tanıyamaz virüs olmayan yanlış pozitifi yok eder. Ayrıca korsan kullanmadığınız sürece hasakanayaka sitelerine girmediğiniz popup reklamlara tıklmadığınız ve önünüze gelen herşeyi indirmediğiniz sürece'de hiçbir şekilde virüs yemezsiniz.

Sonuç: ben 10 yıldır virüs programı kullanmıyorum defender dahil, bilgisayarınızdan kaldırmanızı veya kapalı moda almanızı tavsiye ederim.

Aslında windows defender tüm windows sürümlerinde olan temel koruma sağlayan bir virüs programı veritabanları ortalama sayılır virüs olan şeyi tanıyamaz virüs olmayan yanlış pozitifi yok eder. Ayrıca korsan kullanmadığınız sürece hasakanayaka sitelerine girmediğiniz popup reklamlara tıklmadığınız ve önünüze gelen herşeyi indirmediğiniz sürece'de hiçbir şekilde virüs yemezsiniz.

Sonuç: ben 10 yıldır virüs programı kullanmıyorum defender dahil, bilgisayarınızdan kaldırmanızı veya kapalı moda almanızı tavsiye ederim.
Sildiği şey kendi kendine geri geldi anlayamıyorum

Yıllardır duruyor neden yaptı ki? Yakın zamanda bilgisayarda virüs taraması yaptım ve 42 tane virüs çıktı o günden beri paranoyak oldum en ufak şeyi bile araştırıyorum bunda bir sıkıntı görüyor musunuz. CS:GO oynarken aniden gitti sesler ve bilgisayarım kapandı bilgisayar açıldığında Windows bildirimlerine bakarak anlayabildim bu durumu gerçekten çok saçma anlam veremiyorum.

Denetimli klasör erişimi açık ondan dolayı engellemiş. Ses sürücünüz kendisini mecbur sistem ile alakalı dizinlere kopyalayacağından bu ayar açık olduğu için Defender izin vermemiş. Ayarı kapatın sürücünüzü kurun sonra tekrar isterseniz açarsınız.

Ses sürücü gibi görünen ransomwareler mevcut bu yüzden de sezgisel engellemiş olabilir. Genelde Realtek sürücüsü gibi gözükenler var ancak nereden çıkacağı belli olmaz bu zararlıların.
Denildiği gibi bu zararlıya karşı koruma içeren denetimli klasör yüzünden engellenmiş. Sistemde farklı davranışlar ve dosyalar yoksa izin verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı