Windows Defender sitesinden indirilmiş Kali ISO'suna uyarı verdi

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Kali Linux indirdim. Bugün Defender virüs uyarısı verdi. Kali Linux ISO dosyasında virüs bulmuş. Sorun olur mu? Kali Linux'un kendi sitesinden indirdim.

O yüzden böyle şeylerle uğraşmamak için Linux öneririm ama hocam Kali sıkıntılı sistem yani yine siz bilirsiniz ama gidin Ubuntu veya saf Debian kurun daha iyi olur sizin için :) her şeyi kullana biliyorsunuz zaten

Tüm sistemlerinim win üstüne kurulu o nedenle linux şahsen geçmeyi düşünmem.

Hocam dediğim gibi bence Ubuntu veya saf Debian kurun aynı toolları kullanabilirsiniz yine.

Tamamdır hocam. Teşekkürler. İzlediğim kurstaki kişi Kali Linux kullandığı için indirmiştim.

Tüm sistemlerinim Win üstüne kurulu o nedenle Linux şahsen geçmeyi düşünmem.

Hocam alternatifler var ama illa ben alternatif değil de orijinal kullanacağım diyosanız vine vs gibi bir sürü program var ama illa Windows kullanacağım diyorsanız gizliliğiniz olmadan iyi kullanmalar

Tamamdır hocam. Teşekkürler. İzlediğim kurstaki kişi Kali Linux kullandığı için indirmiştim.

Bakın gerçekten mesela ben zamanında ilk Linux başladığımda indirmeye çalışmıştım Wi-Fi adaptörünü falan algılamıyor sorun yani siz şimdilik Ubuntu ile başlayın devamında geliştikçe Yusuf ipek diye bir hocam var çok yararını gördüm Discord sunucusunda yardım alabilirsiniz tabii ki de sizin kararınız

Hocam alternatifler var ama illa ben alternatif değil de orijinal kullanacağım diyosanız vine vs gibi bir sürü program var ama illa Windows kullanacağım diyorsanız gizliliğiniz olmadan iyi kullanmalar

Norton o konuda çok iyi. Gizlilik ayarları katı. Şifre deposu ve kendine has güvenlikli browser seçeneği var. O nedenle güvenlik konusunda pek endişem yok. Lakin gizli iş yapmıyoruz bire dostum 😃 PC yi ele geçirirlerse bulacakları tek şey yazılım 🫠

Geri
Yukarı