Windows Defender "Sizin virüs ve tehdit korumanız, kuruluşunuz tarafından yönetilir." hatası

Makaleler
3
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-8250u CPU
AMD Radeon 520 GPU
Gigabyte 240 SATA SSD
8 GB DDR4 2400 MHZ RAM
Windows 11 22H2 OS
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bilgisayarımda Windows Defender'de bir virüs taraması yapamıyorum. Malwarebytes yüklediğimde Windows Defender'da bu hata gitti fakat virüs testini Malwarebytes üzerinden yapıyordu. Windows Defender üzerinden bir virüs taraması yapamıyorum. Bayağı bu sorunu çözmek için araştırdım ama bir türlü çözümünü bulamadım. Ne yapmalıyım?

Ekran Görüntüsü (621).png

Merhaba. Bilgisayarımda Windows Defender'de bir virüs taraması yapamıyorum. Malwarebytes yüklediğimde Windows Defender'da bu hata gitti fakat virüs testini Malwarebytes üzerinden yapıyordu. Windows Defender üzerinden bir virüs taraması yapamıyorum. Bayağı bu sorunu çözmek için araştırdım ama bir türlü çözümünü bulamadım. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 961920
Windows'a ilk olarak üniversite hesabı ya da çalışıyorsan çalıştığın yerin kurumsal hesabıyla giriş yapmış olabilirsin.

Üniversite e-postaları veya kurumsal firmaların size vermiş oldukları hesaplar ile cihazlarınızda oturum açamayın arkadaşlar. Belli başlı bilgilere erişim imkanları oluyor. Bu gibi durumlar kötü amaçlı kullanılabiliyor.

Windows'u nasıl etkinleştirdin?
Bilgisayarcıya format attırmıştım. KMSpico ile etkinleştirmiş.
Malwarebytes ile bir virüs taraması yapın. Belki bir virüs sizin ayarları kullanmanızı etkiliyor olabilir.

Not: Saçma gelebilir fakat başıma bunun gibi bir olay geldi diye söyledim.
3 gün önce test yapmıştım. Bir virüs yok.
Üniversite e-postaları veya kurumsal firmaların size vermiş oldukları hesaplar ile cihazlarınızda oturum açamayın arkadaşlar. Belli başlı bilgilere erişim imkanları oluyor. Bu gibi durumlar kötü amaçlı kullanılabiliyor.
Abimin normal Microsoft hesabı ile oturum açıldı bilgisayarda. İş ve okul hesabı değil.

Teams üzerinden ders işliyorsan "sadece bu uygulamada giriş yap" kipini işaretlemen gerekiyordu.
Tüm Microsoft uygulamalarında açmışsın oturumunu bu yüzden kuruluş hesabı senin bilgisayarını yönetebilir. Ayarlardan hesap bilgileri kısmından kuruluşun hesabından çıkış yap, kendi hesabına giriş yap.

Teams üzerinden ders işliyorsan "sadece bu uygulamada giriş yap" kipini işaretlemen gerekiyordu.
Tüm Microsoft uygulamalarında açmışsın oturumunu bu yüzden kuruluş hesabı senin bilgisayarını yönetebilir. Ayarlardan hesap bilgileri kısmından kuruluşun hesabından çıkış yap, kendi hesabına giriş yap.
Zaten "sadece bu uygulama giriş yap" seçeneğini işaretledim.

Zaten "sadece bu uygulama giriş yap" seçeneğini işaretledim.

O zaman başka bir sorun var demektir.
@RPM ikinci kez rahatsız ediyorum özür dilerim hocam, bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı