Windows Defender Tamamen Nasıl devre dışı bırakılır?

• Konuyu başlatan CFK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 5B

CFK

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bilgisayarımda Windows Defender'i kapatmak istiyorum ama tamamen arkada açık kalmayacak şekilde. Bazılarınız neden falan diyebilir. Bilgisayarımda bir oyun açınca hemen CPU kullanımı %100 oluyor ve takılmalar yasıyorum. Kullanıma baktığımda ise bunun %50SI Windows Defender'a ait. Kapatmak isteme nedenim bu.

Son güncellemelerden sonra kapatsanız bile bilgisayarı tekrar başlattığınızda otomatik olarak devreye giriyor. Eski sürümlerde regedit yada bazı araçlarla tamamen kapatabiliyorduk.
NTLite ile iso yu açıp defender ı kaldırdım, Windows'u yükledikten sonra nasıl olduysa yine aktifti defender.
@Shadow Ryzen in dediği yönteme baktım ama bende yok. Sanırım bu ayar insider build 19008 de kaldırılmış.

Sordum.org'dan Defender Control V1.5'i indirin. Onunla acip kapatabilirsiniz. Daha saglikli boyle olmasi. Restarttan sonra da devreye girmiyor ogrenmek istediginiz buysa.

Dosya Ekleri

• Defender Control V1.5.jpg
    Defender Control V1.5.jpg
    12,9 KB · Görüntüleme: 113
  • Defender Control V1.5 -2.jpg
    Defender Control V1.5 -2.jpg
    13,8 KB · Görüntüleme: 101
  • Defender Control V1.5 -3.jpg
    Defender Control V1.5 -3.jpg
    116,6 KB · Görüntüleme: 119
Yine de arka planda hizmet olarak çalışıyor dostum, bu defenderdan kurtuluş yok.

Hizmet olarak calisiyor ama surekli tarama yaparak sistem kaynaklarini tuketmiyor. Arkadasin makinesi eski Core Duo notebook falan olabilir. Muhtemelen de HDD kullaniyordur. O makinede bu yontemle kapattiginizda bahsettigi asiri CPU kullanimi ortadan kalkiyor. Istedigi sonucta bu zaten. Defenderin kokunu kurutmak degil.

Son güncellemelerden sonra kapatsanız bile bilgisayarı tekrar başlattığınızda otomatik olarak devreye giriyor. Eski sürümlerde regedit yada bazı araçlarla tamamen kapatabiliyorduk.
NTLite ile iso yu açıp defender ı kaldırdım, Windows'u yükledikten sonra nasıl olduysa yine aktifti defender.
@Shadow Ryzen in dediği yönteme baktım ama bende yok. Sanırım bu ayar insider build 19008 de kaldırılmış.
gpedit.msc Pro sürümlerinde var, Home'da bulunmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı