Çözüldü Windows Defender Tarama Güncelleme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Arkadaşlar ben birkaç gündür Avast kullanıyordum. Aşırı kasmaya başlayınca sildim. Windows Defender'ın hata verip durduğunu fark ettim. Bilgisayarı taramam gerekiyor mesajı veriyor. Veritabanı güncelleme yapmıyor. Taramanın sonunda "Tarama Tamamlanamadı." mesajı veriyor. Bunun nedeni nedir.

Not : Şu antivirüsü yükle diye mesajlar yazmayın. Bu sorun çözülünce Kaspersky kuracağım. O kasmıyor.

Microsoft Safety Scanner - Bilgisayar sağlığı ve güvenliği için ücretsiz çevrimiçi araç Microsoft Safety Scanner 'i masaüstüne indirip bilgisayarı güvenli modda açın ve tam tarama yapın. Tehdit bulursa Screen alın. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp normal olarak açın. Windows Defender ile aynı veritabanını taşır.

Defender güncellemesi içinse Windows'un güncel olması gerekir. Tüm Windows güncelleştirmelerini yükleyip sistemi yeniden başlatın.

Spurs'un dediği yazılım ile kalıntıları kaldırın. Çoğu antivirüs kalıntı bırakır o yüzden açılmayı engellebilir. Avast silerken de sileceğiniz seçeneklerin hepsini işaretlemeden sildi iseniz reg kayıtları kaldığında defender'ı kapalı konumda tutuyor olmalı. Denileni yapın çözülmez ise başka öneriler yaparız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı