Windows Defender TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A virüsü buluyor

BBLee

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar, Windows Defender böyle bir virüs buldu, biraz araştırdım Discord'dan geliyormuş sanırım, Windows Defender'dan sildim fakat içim rahat etmedi, sizce artıdan AV yükleyip tam tarama yapmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• ciddi.png
    ciddi.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 173
İyi akşamlar arkadaşlar, Windows Defender böyle bir virüs buldu, biraz araştırdım Discord'dan geliyormuş sanırım, Windows Defender'dan sildim fakat içim rahat etmedi, sizce artıdan av yükleyip tam tarama yapmalı mıyım?

Kaspersky ile tarayın. Bu Discord'un kendisinden gelmiyor. Bende de Avast olarak bulmuştu ve aynı bu şekildeydi. Saldırganlar Discord'dan geldi diye gösteriyor virüsü. Yani Discord virüs diye korkmayın, Kaspersky indirip hemen tarayın.

Peki o zaman Kaspersky'ın ücretsiz sürümünü indirip sileceğim. https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus sanırım buradan indiriyordum değil mi?
Bir sorum daha olacak, bu virüs nasıl bulaşmış olabilir bilgisayarıma çünkü her zamankinden farklı bir şey yapmıyordum internette dolaşıyordum bir anda çıktı karşıma.

Sanırım buradan indiriyordum değil mi?
Evet.

Bir sorum daha olacak, bu virüs nasıl bulaşmış olabilir bilgisayarıma çünkü her zamankinden farklı bir şey yapmıyordum internette dolaşıyordum bir anda çıktı karşıma.
Discord da ne işlem yaptıysanız ondan kaynaklı. Neler yaptığını da bilemeyeceğimiz için bir şey diyemeyiz.

İyi akşamlar arkadaşlar, Windows Defender böyle bir virüs buldu, biraz araştırdım Discord'dan geliyormuş sanırım, Windows Defender'dan sildim fakat içim rahat etmedi, sizce artıdan av yükleyip tam tarama yapmalı mıyım?

Trojan virüsü bu. Temiz kurulum ya da Malwarebytes yükleyip tarama yap. Temiz kurulum daha sağlıklı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı