Windows Defender uygulamayı engelledikten sonra engeli kaldırıyor

EmreB035

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarıma bir program eklememle beraber Windows Defender uyarı verdi ama bir engellendi diyor bir bırakıldı diyor. Anlayanlar yazabilir mi? Yani virüs potansiyeli olan dosyayı silmiş mi oluyor?

17065619818596080074177189657487.jpg

Arkadaşlar, bilgisayarıma bir program eklememle beraber Windows Defender uyarı verdi ama bir engellendi diyor bir bırakıldı diyor. Anlayanlar yazabilir mi? Yani virüs potansiyeli olan dosyayı silmiş mi oluyor?

Eki Görüntüle 2101167
Sanırım dosyayı dışarı bırakıyor, sisteme malwarebytes indirip tam tarama yaptırın.

Sanırım dosyayı dışarı bırakıyor, sisteme malwarebytes indirip tam tarama yaptırın.
Hocam iki haftalık deneme sürümü alıp taramayla bir dosya buldum.Ama o dosyanın da windowsun bulduğu dosya ile alakası yok.Onu da karantinaya alıp sildim.Artik rahatlatabilir miyim?

Son düzenleme:
Hocam iki haftalık deneme sürümü alıp taramayla bir dosya buldum. Ama o dosyanın da Windows'un bulduğu dosya ile alakası yok. Onu da karantinaya alıp sildim. Artik rahatlatabilir miyim?

Dosya mi farklı dosya adı mı? Eğer dosya adı ise sorun yok ikisi farklı isimlerle virüsü adlandırır. Eğer dosyanın yani virüsün kendisi farkliysa Kaspersky virüs removel tool ile taratin.

Dosya mi farklı dosya adı mı? Eğer dosya adı ise sorun yok ikisi farklı isimlerle virüsü adlandırır. Eğer dosyanın yani virüsün kendisi farkliysa Kaspersky virüs removel tool ile taratin.
Bir kere daha Kaspersky virüs removel tool ile tarattım bilgisayarı hocam.Hiç birşey bulmadı.Ayrıca Windows defender da yazan dosya da koruma geçmişinde varmış yani büyük ihtimalle Windows zaten engellemiş.Artık bilgisayar güvende mi yoksa?

Bir kere daha Kaspersky virüs removel tool ile tarattım bilgisayarı hocam. Hiçbir şey bulmadı. Ayrıca Windows Defender da yazan dosya da koruma geçmişinde varmış yani büyük ihtimalle Windows zaten engellemiş. Artık bilgisayar güvende mi yoksa?

Tamam sorun yok. Güvendesiniz:).

Çok teşekkürler hocam.

Bundan sonra bilgisayarınızda Kaspersky veya BitDefender bulunsun. Windows bende kullandım ama 1 ay anca çünkü içim rahat etmiyor berbat bir koruması var ve sildim diyor ben sildiğine güvenemiyorum paronayak olucağıma Kaspersky kurdum memnunun ister Kaspersky ister BitDefender birini kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı